Ošiaľ menom Olympiáda

Heslo „Dajte ľudu chlieb a hry!”, ktoré pochádza zo starovekého Ríma, prichádza v týchto dňoch na Slovensko.Uvažuje sa totiž o spoluorganizovaní športového sviatku s Poľskom. Čo to prinesie študentom? Je vôbec šanca zaradiť sa do príprav Olympiády, a tak získať zaujímavú životnú skúsenosť?

Olympijské kruhy

Zimná olympiáda láka Slovákov najmä hokejom. Čo ale láka študentov, je možnosť zapojiťsa do tohto ošiaľu aj pracovne. Celkom prirodzene, veď byť súčasťou olympiády je vecou prestíže a zaujímavých zážitkov. To, že sa budeme môcť angažovať hneď za rohom, je veľmi pekná predstava. Šance sa zmenšujú čítaním Olympijskej charty. Na Slovensku nebude žiadny otvárací ceremoniál, teda možnosť začleniť sa do najviac kreatívnej činnosť pripadá viac Poliakom. Grafiky, tabuľky a iné zobrazenia má na starosti spoločnosť, ktorá pripravuje priame prenosy. Žiaľ, o toto sa stará švajčiarsky SPORTFIVE a ten má zamestnancov viac než dosť. Ako sa teda môžeme zapojiť? V prípade akéhokoľvek počtu športov, ktoré pripadnú nám, budú potrební dobrovoľníci. Dobrovoľnícka činnosť je celkom zaujímavá, nakoľko sa týka priamo podujatí. Celá práca spočíva v organizovaní miest, k tomu je potrebné ovládať cudzí jazyk. Ďalšia a posledná možnosť je stať sa do roku 2022 stálym športovým redaktorom. Práve takáto práca poskytuje možnosť priamej účasti na súťažiach, rozhovory s hviezdami a pocit slobody pohybu aj tam, kde sa obyčajný človek nedostane. Všetky ponuky sú teda vyčerpané, ak nerátame možnosť zapojenia sa do niektorého zo športov súťažne. A tak, ak by sa u nás predsa len olympiáda konala, budeme si musieť vystačiť iba s hrami. Na chlebík si zrejme nezarobíme.

autor článku: Roman Martiška

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.