Na čo nezabudnúť

logo-ukf1Leto a prázdniny sú v plnom prúde, no škola a záležitosti okolo nej nedajú študentom pokoj ani v čase ich vyslúženého oddychu. Poplatok tam, poplatok sem, odstriehnuť zápisy… To dá niekedy človeku pekne zabrať. Aby sme vám trochu uľahčili to nekonečné hľadanie harmonogramov zápisov, či dátumov na uhradenie rôznych poplatkov, prinášame malý prehľad toho najdôležitejšieho.

Škola síce začne až v druhej polovici septembra, no zápisy sa uskutočnia oveľa skôr. Máte v nich zmätok? Nasledujúce odkazy vás privedú rovno k harmonogramu zápisov na vašej fakulte.

Filozofická fakulta :
http://www.ff.ukf.sk/dokumenty/denne_studium/oznamy/Harmonogram_zapisov_FFUKF_pre_2013-14.pdf

Pedagogická fakulta :ukf_na_prvy_pohlad_08
http://www.pf.ukf.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=673:harmonogram-zapisov&catid=18&Itemid=100

Fakulta prírodných vied :
http://www.fpv.ukf.sk/oznamy/993-zmeny-v-zapisoch-na-tudium-do-akad-roka-201314

Najmä vy, ktorí študujete na  Fakulte prírodných vied, nezabudnite, že zápis bude prebiehať duálne – osobne i elektronicky. Elektronický zápis (cez AIS) je povinný pre študentov 2. a 3. ročníka Bc., 2. roč. Mgr. a  2. – 4. ročníka PhD. štúdia v termíne od 16.8. – 31.8.2013.

Fakulta stredoeurópskych štúdií :
http://www.fss.ukf.sk/blog/2013/07/12/harmonogram-zapisov-v-akademickom-roku-20132014-na-fakulte-stredoeuropskych-studii-ukf-v-nitre/

Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva :
http://www.fsvaz.ukf.sk/dokumenty/zapisi/zapisi2013_14.pdf

ukf_na_prvy_pohlad_01KEDY ZAČÍNAME?

Teraz zopár slov k harmonogramu zimného semestra. Slávnostné otvorenie akademického roka 2013/2014 sa bude konať 23. septembra (pondelok) o 10:00 h. v aule UKF. Vyučovanie sa teda začína o deň neskôr, 24. septembra. Prednáškové obdobie v zimnom septembri bude trvať 13 týždňovod 23. 9. 2013 do 20. 12. 2013.

NEZABUDNITE ZAPLATIŤ ZA INTERNÁT

Ak nie ste študentom 1. ročníka Bc. alebo Mgr. štúdia a vaším domovom bude tento rok niektorý z internátov UKF, nezabudnite, že do 25. augusta 2013 musíte uhradiť ubytovací poplatok za september. Zároveň sa do 30. septembra nezabudnite ubytovať, inak rezervácia vašej izby padne. Ubytovať sa môžete v pracovných dňoch od 2. septembra v čase od 7:30- 15:00 h.

Viac o ubytovaní v nasledujúcom odkaze: https://www.ukf.sk/dokumenty/strukturauniverzity/studentske_domovy/oznam_sd_platenie_13.pdf

MINULÝ ROK NÁS TO OBIŠLO, TENTO ASI NIE

Hovoríme o výbere poplatkov EMCARD pre akademický rok 2013/2014, ktorým sme sa minulý rok vyhli. Ak chcete naďalej využívať zľavy na dopravu, sledujte svoje univerzitné mailové adresy, na ktoré vám v predstihu prídú všetky potrebné informácie o spôsobe úhrady. Platba na portáli www.emcard.com a následná aktivácia na univerzitnom termináli by mala byť možná hneď po zápisoch na nový akademický rok. Aktivačný poplatok vo výške 3 Eur by sa meniť nemal.ukf_na_prvy_pohlad_06

ZA NADŠTANDARDNÉ ŠTÚDIUM SA PLATÍ

Ak študujete súbežne na viacerých školách alebo ste prekročili štandardnú dĺžku štúdia, nasledujúce riadky nevynechajte.

V prípade, že študujete súbežne na viacerých školách, musíte sa rozhodnúť, v ktorom študijnom programe budete v tomto roku študovať bezplatne. Najneskôr do 30. septembra 2013 o tom písomne informujte fakultu a na študijnom oddelení fakulty, na ktorej budete za štúdium platiť, predložte doklad o úhrade. Tiež do 30. septembra.

V prípade, že ste predtým študovali na inej vysokej škole a prekročili ste štandardnú dĺžku štúdia, postup je nasledovný. Ná zápise uvediete predchádzajúce štúdium a na základe vašej študijnej dokumentácie  vám bude potom zaslané rozhodnutie o výške školného a termínoch jeho splatnosti, a to najneskôr do konca septembra. Do 1.9.2013 môžete požiadať o zníženie, resp. odpustenie školného, ktorého formulár nájdete na stránke svojej fakulty.

autorka článku: Dana Bednárová
zdroj fotografií: archív ON

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.