Halloween je tu!

Už dnes možno príde na párty Dracula, upírska slečna či mŕtvy chlapec v pyžame. Je tu totiž Halloween, sviatok, kedy môžete popustiť uzdu fantázii a stať sa kýmkoľvek. Akú masku zvoliť na halloweensku párty? Ponúkame vám pár inšpirácií.

Čoraz viac ľudí využíva požičovne šiat a kostýmov, ktoré sú praktické najmä pre študentov. Za rozumné sumy si tu môžu každoročne požičať kostýmy a vždy sú originálni. Už o pár dní je tu Halloween a treba si vybrať ten správny outfit na párty. Trendy sú neúprosné, preto je dobré riadiť sa módou aj v tomto smere. „Na tohtoročnom Halloweene sú trendové najmä erotické a sexi kostýmy. Ale keď sa vypredajú, respektíve požičajú, ľudia si požičiavajú klasické kostýmy, ako napríklad bosorky,“ približuje aktuálnu módu počas sviatku strašidiel Elena Chlebcová, majiteľka požičovne kostýmov.

Požičať si kostým je jednoduché. Za poplatok si ho odnesiete domov na pár dní, alebo na celý týždeň. Po použití ho vyčistený vrátite a môžete si vymýšľať plány na budúcoročnú masku. Dnes totiž usporadúvajú halloweenske párty skoro všetky prevádzky či firmy. Pre halloweenske kostýmy je typické, že sú často navrhnuté tak, aby napodobnili nadprirodzené a strašidelné bytosti. Prakticky sa však každý kostým môže stať halloweenskym.

Populárne sú aj „škaredé“ kostýmy

V Nitre je možné požičať si kostým napríklad v divadle alebo v špecializovaných obchodoch. Treba sa ale poponáhľať – tie najstrašidelnejšie kostýmy sa míňajú v priamej úmere s prichádzajúcim Halloweenom. „Teraz sa požičiavajú čierne kostýmy, strašidelné alebo prefarbené, patinované kostýmy. Povedala by som, že primárne sú to menej pekné kostýmy, respektíve škaredé,“ povedala Mária Vašková z požičovne v Divadle Andreja Bagara.

Každý kostým je možné doplniť o rôzne prvky, akými sú škrabošky, krvavé stopy, prípadne nože trčiace z rôznych častí tela. Výsledný efekt vystraší a pobaví zároveň. Ak máte jasnú predstavu o tom, aký kostým by ste chceli, ale neviete ho nikde nájsť, skúste si ho vyrobiť. Fantázii sa medze nekladú a počas Halloweenu to platí dvojnásobne.

Autorky: Mária Brišová, Andrea Janovská
Foto: autorky

 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.