Volejbalistky UKF suverénne proti Pezinku

V piatom extraligovom kole privítali volejbalistky z UKF doma Pezinčanky, proti ktorým si chceli upevniť prvé miesto v lige. Divácky atraktívny zápas ponúkol mnoho dramatických momentov, napokon však trval iba tri sety. Domáce hráčky zostali naďalej neporazené.

nitra.sme.skPo dvojtýždňovej pauze sa na nitriansku palubovku opäť vrátila slovenská volejbalová extraliga. Deň po Sviatku všetkých svätých privítali domáce vysokoškoláčky súperky z Pezinka. Ich cieľ bol jednoznačný – udržať si extraligovú neporaziteľnosť a pripísať si na svoje konto 3 body. Rivalky klubu Vistareal Pezinok im však nič nechceli venovať zadarmo, čo sa ukázalo už v prvom sete. Tam domáce hráčky prehrávali už 17:20, napokon sa im však podarilo priebeh setu zvrátiť a získať tak výhodu na svoju stranu. Druhý set bol už pre Nitrianky jednoznačnejší a zlepšenou hrou sa im ho podarilo vyhrať s rozdielom jedenástich bodov. Tretí set sa niesol v znamení toho prvého. Hráčky UKF v ňom cítili možnosť ukončenia zápasu a osláv piateho víťazstva v rade, Pezinčanky však výrazne zlepšili hru a z ich herného prejavu bolo vidno, že aj ony stále túžia po víťazstve. Nitrianky si postupne vypracovávali náskok, avšak hostkám sa darilo zužovať ho. Napokon sa dočkali aj vyrovnania –  21:21. Tretí set sa teda dostal do dramatickej záverečnej koncovky. Domáce hráčky si však napokon postrážili víťazstvo a pripísali si do tabuľky plný počet bodov. UKF tak má v extralige z piatich zápasov päť víťazstiev a s trinástimi bodmi vládnu extralige pred druhým Kežmarkom. Ten má o bod menej. Ďalší zápas si diváci môžu pozrieť v sobotu 7. novembra, kedy domáce vysokoškoláčky privítajú hráčky z Bratislavy.

Autor: Viktor Háber
Foto: nitra.sme.sk