Sviatok piva na UKF

Sebavedomý Fishing strip, bláznivé Heľenine oči a živelný Vidiek. To boli hlavné ťahúne tohtoročného OKTOBERFESTU.

Začiatok októbra patrí na našej univerzite tradičnému podujatiu OKTOBERFEST UKF. Jedenásty ročník sa už tradične uskutočnil na Drážovskej ulici pred študentským domovom Zobor. Na jeho organizácii sa podieľal Študentský parlament UKF spolu s vedením školy. Novinkou bolo, že vďaka povoleniu od mesta mohol trvať až do jednej hodiny ráno.

Napriek rozpačitým začiatkom, ktoré sprevádzali kapely The Difference a Minks, sa študenti postupne začali schádzať a oslavovať sviatok piva. Vo väčšom počte sa pod pódiom zišli až okolo dvadsiatej hodiny, keď na pódium teatrálne vystúpila sebavedomá kapela Fishing strip. Nuda však nebola ani cez prestávky. Súťažilo sa v pití piva či v spievaní. „Naladiť” a zohriať sa dalo i v stánkoch, v ktorých okrem iného nechýbalo čapované pivo z pravého Októberfestu.

Oktoberfest UKF 2013

 

Najväčší úspech zožali Heľenine oči i Vidiek

Absolútnym vyvrcholením večera bola skupina VIDIEK. Janko Kuric priniesol, tak ako pred dvomi rokmi, okrem spevu aj úžasnú pozitívnu energiu, ktorá naladila obrovskú masu ľudí.Publikum rozvášnila prešovská skupina Heľenine oči. Východniarske texty neboli problémom ani pre domácich. Na rozhovor s touto skvelou skupinou sa môžete tešiť už v najbližšom čísle Občas nečas. Zazneli aj skladby z ich nového albumu Mimozemšťanie.

Vraví sa, že v najlepšom treba prestať, no napriek skončeniu oficiálneho programu sa mnohí ešte zdržali v stánkoch a až potom sa rozpŕchli do ulíc mesta či okolitých barov.

autori článku: Michaela Barnová, Matúš Veselý
autori fotografií: Andrej Galica, Michaela Barnová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.