Dlhoročná tradícia hokejového derby

Hokejový zápas medzi dvomi nitrianskymi univerzitami je každoročnou tradíciou. Študenti oboch vysokých škôl môžu uprostred novembra zažiť skvelé hokejové divadlo, neopakovateľnú atmosféru, no predovšetkým kopu srandy a vtipných momentov. Myšlienka tohto podujatia prišla už naozaj dávno a vyzerá to tak, že ešte dlhé roky pretrvá.

S ideou spoločného hokejového derby prišli športoví nadšenci oboch univerzít a bolo to už pred vyše dvadsiatimi rokmi. Znamená to, že už viac ako dvadsať rokov sa hokejisti dvoch nitrianskych univerzít bijú o puk a zabávajú nielen študentov, ale aj všetkých fanúšikov tohto športu. Príležitosť zapojiť sa do univerzitného tímu má každý vysokoškolák, ktorý študuje na UKF. Požiadavky sú pritom celkom nenáročné. Stačí, keď sa dokážu aspoň udržať na ľade a trochu vedia pracovať s hokejkou. V tomto hokeji je totiž najdôležitejší talent pobaviť všetkých naokolo.hokej 3 (BEZ POPISKU)

Ako sa stať členom tímu?

Postup je celkom jednoduchý. Každý rok majú na starosti výber členov tímu študenti pod odborným vedením Katedry telesnej výchovy a športu UKF. Výber prebieha počas dvoch tréningov, ktorých sa môže zúčastniť každý študent UKF. Počas akademického roka sa uskutočňujú iba tieto dva spomenuté tréningy. Všetko je pod drobnohľadom trénerov. Nimi sú študenti katedry telesnej výchovy a športu, ktorí robia výber a odborný dozor.Hokej 2 (BEZ POPISKU)

Dlhoročná hokejová tradícia

Budúcnosť univerzitných tímov vyzerá veľmi nádejne. V posledných rokoch je na hráčoch, ktorí sa pravidelne zúčastňujú tohto športového zápolenia, vidieť výrazný progres. Dôkazom je najmä čoraz väčší záujem zo strany študentov nielen našej univerzity, ale i SPU. Okrem spomínaného zápasu sa diváci môžu tešiť aj na sprievodný program s rozličnými súťažami, ale aj na stupňujúci výkon mužstiev oboch univerzít. A, samozrejme, na nezabudnuteľnú atmosféru.hokej 1 (BEZ POPISKU)

Celý program začína dlhým pochodom od Zoboru až pred štadión, a preto už večer, pár hodín pred zápasom, sa mestom šíria mohutné pokriky. Davy ľudí sa stretávajú a spoločne idú podporiť svoj tím na štadión, kde si doslova vykričia hlasivky. Hokej je udalosť, na ktorú sa teší snáď každý študent, ktorý sa rozhodol zasvätiť svoj študentský život Nitre. Je to zážitok, ktorý sa do pamäti vryje na celý život. A pokiaľ budú mať študenti o tieto zápasy stále záujem, hokejová tradícia bude pretrvávať ešte dlhé roky.

autor: Viktor Háber
foto: Andrej Galica

 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.