Hokejisti UKF u rektora

Na pôde rektorátu nedávno panovala radosť. Jej dôvodom bolo víťazstvo hokejistov na prvom univerzitnom turnaji. Hokejisti v dobrej nálade čakali na rektora Libora Vozára, ktorý bol nadšený najmä z toho, že sme porazili najväčšieho konkurenta vo všetkých smeroch – Univerzitu Komenského v Bratislave.

Víťazstvo potešilo nielen našu univerzitu, keďže gratulácií sa dostalo od všetkých zúčastnených. V poslednej tretine finálového zápasu vládlo na striedačke napätie. Našťastie, na našej strane bol úspech na blízku a lietali najmä úsmevy a radosť. Nášmu trénerovi Jaroslavovi Krajčovičovi k víťazstvu nad favoritom gratulovali i ostatní tréneri.

Prvé zápasy bez dvoch hráčov

Do tímu UKF sa pridali aj dvaja študenti z SPU, s čím mali organizátori problém. Vraj to nie je možné, tak sme tri zápasy hrali v nekompletnej zostave. Po zdĺhavých telefonátoch a vybavovaniach nášho trénera a vedúceho ,,zájazdu“ sa podarilo organizátorov presvedčiť a finále sme odohrali v kompletnej zostave. Vysoká taktická hra, najmä v poslednej tretine turnaja, nám pomohla k celkovému víťazstvu nultého ročníka.

Hokejisti UKF na návšteve u rektora
Hokejisti UKF na návšteve u rektora Libora Vozára

Rektor univerzity si víťazstvo nášho tímu veľmi cení

Dojmy z turnaja prebralo mužstvo počas oficiálneho stretnutia s rektorom do absolútneho detailu. Hrdinstvom je najmä zvýšenie prestíže a porazenie favorita.

Obranca, a podľa všetkého aj maskot tímu Roland Drgoň má skúsenosti aj z extraligy juniorov. Turnaj zhodnotil ako kvalitný a veľmi podobný skutočnej extralige. Do hokejového života mu dal novú skúsenosť. Niektorí hráči uprednostnili školu pred kariérou. Najväčšiu obeť priniesol pravdepodobne brankár Peter Púš, ktorý už hral vo francúzskej lige. Všetci sa zhodli, že práve Peter bol silným článkom tímu.

UKF sa zúčastní slovenskej univerziády, ktorá bude niekedy v apríli. Tam budeme už favoritmi my.

autor: Roman Martiška
foto: autor

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.