Nitrianske volejbalistky aj do šestice nezdolané

Volejbalistky UKF sa po piatich kolách v extralige držali na vrchole tabuľky. Skomplikovať situáciu a zobrať im bodový zisk mali v pláne hráčky VŠK Paneurópa Bratislava, ktoré sa nachádzajú na treťom mieste. Ich misia však bola neúspešná a po víťazstve 3:0 tak domáce volejbalistky nestratili ani bod.

Štvrtkový večer nám ponúkol súboj dvoch západoslovenských rivalov. Hráčky UKF privítali na domácej palubovke súperky z Paneurópskej univerzity v Bratislave. Zverenkyne Ľuboša Červeňa si aj šiestykrát po sebe chceli udržať neporaziteľnosť. Prekaziť im to však prišli študentky z hlavného mesta Slovenska, ktoré sa po dobrom začiatku sezóny usídlili na treťom mieste v tabuľke. V divácky atraktívnom zápase sa od úvodu bojovalo o každú loptu. Priebeh hry bol dynamický a veľmi vyrovnaný, obidva tímy sa vystriedali v bodovom vedení. Lepšiu pozíciu si v závere vypracovali domáce volejbalistky, ktoré vyhrávali už 24:18.

Volejbalistky UKF (2)

Bratislavčanky ku koncu setu výrazne zlepšili podanie a hru na sieti. Dotiahli sa na rozdiel jedného bodu. Šiesty a posledný setbal však Nitrianky konečne využili po chybnom podaní hostiek a prvý set vyhrali s najtesnejším rozdielom. V druhom sete pokračovala skvelá hra hosťujúcich hráčok zo záveru prvého setu a postupne si vypracovávali náskok. Vyzeralo to tak, že misky váh sa tentokrát naklonia na ich stranu, keďže viedli dokonca 11:17. Po sérii krátkych domácich time-outov však domáce volejbalistky zabojovali. Zlepšili hru a vďaka dobrému servisu postupne zmenšovali svoju stratu, vďaka čomu sa im podarilo vyrovnať.

Volejbalistky UKF (6)Záver druhého setu priniesol veľké volejbalové divadlo, zaujímavé pre každého fanúšika tohto športu. Obidve strany mali niekoľkokrát možnosť rozhodnúť set vo svoj prospech, túto úlohu však napokon lepšie zvládli Nitrianky. V treťom sete na Bratislavčanky akoby doľahla fyzická vyčerpanosť z druhého setu. Nevyužitie niekoľkých setbalov sa odrazilo na ich psychike a ich celkový herný prejav bol veľmi slabý. Domáce vysokoškoláčky si v strede hry vypracovali náskok 15:6 a posledný set bol pre nich hernou exhibíciou, v ktorej diváci mohli vidieť množstvo skvelých prihrávok, smečov a víťazných úderov. Konečné víťazstvo 3:0 znamenalo ďalšie tri body do tabuľky a, samozrejme, pretrvávajúcu neporaziteľnosť v extralige. Diváci v športovej hale SPU sa tak opäť mohli tešiť z víťazstva ich obľúbenkýň.

UKF Nitra – VŠK Paneurópa Bratislava 3:0 (25:23, 28:26, 25:16)

Vstup na domáce zápasy je pre záujemcov úplne bezplatný. Nasledujúci zápas odohrajú hráčky z Nitry 16. novembra v Komárne.

Autor: Viktor Háber