(Ne)sadnite si, prosím

Na „Božene“ je ťažké nielen dýchanie, ale aj sedenie. Márne by ste na chodbách hľadali lavičky či iné elementy určené na sedenie. Iste, zem je pohodlná, možno sa na ňu zvaliť a zdriemnuť si pred hodinou, no vaše vnútorné orgány vám za to vďačné nebudú.

Otázkou zostáva, prečo sa žiadne lavičky na chodbe pred učebňami nenachádzajú. Čo však študentom prekáža, riaditeľ ŠD Nitra za problém nepovažuje. „Pre študentov sme vytvorili adekvátne možnosti na čakanie medzi prednáškami na 1. poschodí. Je tu k dispozícii 54 miest pri stoloch. Okrem toho môžu študenti využívať priestor jedálne, kde je k vytvorených takmer 80 miest. Myslím, že takúto kapacitu nemajú študenti k dispozícii v žiadnej budove filozofickej fakulty. Problémom môže byť prenášanie stoličiek študentmi do učební, ktoré potom „zabudnú“ vrátiť,“ povedal pre Občas nečas Miroslav Masár, riaditeľ internátu Nitra.

Nesadnite si, prosím BEZ POPISKU
Študenti by si na “Božene” pri čakaní na prednášky pred triedami aj radi sadli, no môžu sa zložiť akurát na zem

Áno, mimo učební stoličky i stoly sú, avšak nie pri nich. Čo si teda o tom myslia študenti? „Určite by som prijala viac lavičiek, pretože si často nie je kam sadnúť. A bolo by fajn, keby boli lavičky aj pri učebniach,“ konštatuje jedna z nich. Názory ostatných študentov boli podobné, takmer totožné.

Nuž, neostáva nám iné, len chvíľu postáť či nosiť so sebou karimatku. Alebo zapojiť trošku kreativity, tvorivého myslenia a vytvoriť si vlastné lavičky. Stačilo by pár debničiek, kusy látok a i všedná chodba sa môže zmeniť na priestor pohodlia a „domoviny“.

Čo dodať na záver? Keď sa už na Boženie tých lavičiek nedočkáme, aspoň si môžeme zaspievať túto upravenú verziu známej ľudovej piesne: „Na Božene dobre, na Božene zdravo, ale na Božene, ale na Božene, ej, lavičiek je málo!“

autorka: Zuzana Vandáková
foto: Andrej Galica

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.