Šport pri tyči

Každý mladý človek potrebuje pre svoj psychický a aj fyzický vývin dostatok pohybu. Na mysli máme akékoľvek príjemné rozptýlenie, ktoré ho napĺňa šťastím a zároveň mu pomáha pri zlepšení zdravia. Rozprúdi v jeho tele vír endorfínov a tým vyčarí úsmev na tvári.

pole dance (4)

Neviete, ako na to? Poznáme množstvo pomocníkov, ktorí vám dokážu s týmto problémom hravo pomôcť. Skúsili ste už niekedy pole dance? Dnes je priam nemožné mu nepodľahnúť. Nič vám to nehovorí? Stačí si spomenúť na videá, v ktorých polonahá žena predvádza akrobatické kúsky na chrómovej tyči. Tak čo, už si spomínate?

Pre mnohých „nevzdelaných“ je pole dance len akýmsi druhom striptízu. Avšak, pre zainteresovaných ide o šport, v ktorom môžu nielen mladé dievčatá, ale aj muži ukázať svoj talent v gymnastike a akrobacii. Spája sa v ňom príjemné s užitočným. Tým, že si pri tréningu vyrysujete každý sval na tele, potešíte nielen svoje sebavedomie, ale aj zdravie.

pole dance (5)

Nitrianske Chiquitky

Zaujalo vás to? Máme pre vás dobrú správu! Štúdio, kde sa Pole Dance trénuje, sa nachádza aj v Nitre. Nitrianske ChiQui Pole DanceStudio vedú mladé a talentované dievčatá. Poďte spolu s nami nahliadnuť do zákulisia tohto zaujímavého športu.

 Myslíte si, že pole dance nie je pre vás? Omyl!

„Pole dance nie je o konfekčnej veľkosti XS, skôr naopak. Čím viac svalovej hmoty dievčatá majú, tým sú pre ne určité prvky jednoduchšie. Vek, predchádzajúce tanečné skúsenosti ani hmotnosť u nás vôbec neriešime,“ upokojuje s úsmevom trénerka. Stačí mať teda len chuť a čas a dance pole sa môže stať aj vaším pomocníkom na prevetranie si hlavy a rozprúdenie krvi v tele.

pole dance

Často máme strach práve z toho, že dané prvky na tyči nezvládneme, že nie sme dostatočne pripravené, aby sme to dokázali. Neveríme si a hanbíme sa, čo je však úplne zbytočné. Pole dance ako taký sa stáva vášňou pre rôzne vekové kategórie. „Špeciálna príprava pred začatím kurzu vôbec nie je potrebná. Navštevujú nás aj dievčatá, ktoré pred začatím kurzu nemali žiadne predchádzajúce tanečné a ani športové skúsenosti,“ objasňuje trénerka. „Naše kurzy sú odstupňované v závislosti od náročnosti, takže slečny, ktoré sa prihlásia do začiatočníckeho kurzu, väčšinou pokračujú aj do vyšších levelov s náročnejšími prvkami. Aj keď sa vekový priemer našich dievčat pohybuje v rozpätí od 18 do 25 rokov, nájdu sa medzi nami aj staršie chiquity, ktoré za ich skvelé výkony nesmierne obdivujeme,“ dodáva.

pole dance (6)

Ak ste v Nitre ešte stále nenašli šport, ktorý by vás skutočne oslovil, možno to bude práve pole dance. Ako sme už spomínali, nebude vám za to vďačné len vaše telo, ale i zdravie.

autorka: Adriána Antolová
foto: Facebook, chiqui.sk

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.