Na zápis s diplomom (aj keď ste z UKF)

Napriek tomu, že leto je už v plnom prúde, študenti sa povinnostiam, ktoré sa týkajú školy, jednoducho nevyhnú. Najmä tí, ktorí už v rukách hrdo držia svoj bakalársky diplom a študentmi UKF chcú byť aj nasledujúce dva roky.

Mnohých absolventov bakalárskeho štúdia na našej univerzite, ktorí sa rozhodli pokračovať v štúdiu na UKF, zaskočila jedna z absolventských povinností. „Skončila som bakalárske štúdium, dostala som diplom a na zápis na druhý stupeň musím ten diplom dať úradne overiť, a to aj napriek tomu, že pokračujem na tej istej univerzite, na akej som ho získala. Prečo je to tak?“ pýta sa rozhorčene absolventka Eva, ktorá sa so svojou otázkou obrátila na našu redakciu časopisu Občas nečas.

DIPLOM

Vo všeobecných podmienkach prijatia na magisterské študijné programy je pre všetkých záujemcov o štúdium, teda aj pre absolventov našej univerzity, uvedené: „Uchádzač o magisterský študijný program, ktorý už ukončil bakalárske štúdium, pripojí k prihláške overené kópie diplomu a dodatku k diplomu o absolvovaní bakalárskeho študijného programu, vlastnoručne podpísaný životopis a doklad o zaplatení poplatku.”

Pýtali sme sa kompetentných

Prečo je to tak a či je možné s tým v budúcnosti niečo urobiť sme sa opýtali súčasného prorektora pre vzdelávanie Ladislava Barátha. „Takto je to tam paušálne naformulované pre všetkých možných uchádzačov, nevynímajúc ani našich absolventov – bakalárov,“ priznáva Baráth. „Či na jednotlivých fakultách striktne vyžadujú overené kópie diplomu a dodatku vám teraz, keďže som vo funkcii prorektora pre vzdelávanie len krátko, neviem na 100% potvrdiť,“ ozrejmuje prorektor, pričom dodáva, že podľa jeho osobného názoru by sa táto požiadavka na našich Bc. absolventov vzťahovať nemusela.  „Keď to nemá žiadne právne prekážky, určite sa budem zasadzovať o zmenu tejto podmienky,“  dodáva Ladislav Baráth na záver.

autorka: Dana Bednárová
foto: autorka

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.