Staň sa novým členom VYDI!

Dosky divadla UKF VYDI majú aj tento rok pred sebou dôležité obdobie. Vedenie divadelného kolektívu totiž opäť pripravuje nábor nových členov.

VYDI funguje už 23 rokov, počas ktorých pripravilo pre svojich divákov mnoho kultových aj vlastných inscenácií. Najväčšie úspechy posledných rokov mali predstavenia Dišputa verejná (O princovi a koňovi) a Človek – Stroj. Členovia súboru pravidelne pripravujú divadelnú improvizáciu – improligu, literárne večery, kabaret, jem session a dramatický ateliér. Na všetkom sa kreatívne podieľajú scenáristi, režisér, herci z radov študentov.

dišputa verejná

Kde a kedy?

Začiatkom každého zimného semestra sa robí nábor nových členov. „Hľadáme spevákov, hercov, dramaturgov, technikov, scenáristov… Vlastne všetkých, ktorí si myslia, že majú talent a chuť podieľať sa na tvorbe inscenácií,“ približuje ponuku Marcela Králiková, ktorá divadlo už dva roky vedie. Priznáva, že je to nekonečný kolobeh, pretože študenti sa na univerzite pomerne rýchlo striedajú. „Občas je to smutné, pretože nám trvá roky, kým si vychováme napríklad herca, a on potom musí odísť, pretože sa končí čas jeho štúdia. O to radšej prijímame prvákov a druhákov, ktorí sa v súbore zdržia najdlhšie. Ale, samozrejme, dvere Umeleckého tvorivého ateliéru (UTA) budú 8. októbra o 19.23 hod. otvorené pre všetkých záujemcov,“ dodáva. Účastníkom konkurzu si odporúča priniesť seba a dobrú náladu. Minulý rok prijalo divadlo 10 nových členov, s ktorými navštívili napríklad festival Akademický Prešov. Tento rok to môžeš byť ty!

autorka: Martina Bednárová
foto: archív ON

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.