Súkromné dejiny obyčajných ľudí podľa Petra Pišťanka

Vychádza Rukojemník, nový román Petra Pišťanka, v ktorom aj vy možno nájdete kúsok svojho života.

Autor kultovej trilógie Rivers of Babylon prichádza po rokoch s novým románom. V knihe Rukojemník rozohral silný realistický príbeh o obyčajných, malých ľuďoch z pohraničnej obce, ktorí sa musia vysporiadať s udalosťami veľkých dejín.

Nový obrázok (8)

Rukojemník rozpráva príbeh Petra Achbergera, ktorý mal štyri roky, keď jeho rodičia emigrovali do Viedne. Nadýchali sa slobody a zatúžili ju dýchať natrvalo. Peter ostal u svojich starých rodičov v Devínskej Starej Vsi obklopený detskými a dospelými priateľmi a nepriateľmi. Bez rodičov, ktorí ostali za riekou. A s nádejou, že si jedného dňa preňho prídu.

Ako hovorí Peter Pišťanek v rozhovore, detských hrdinov si vybral preto, aby v kontraste s ich detskou priamočiarosťou a naivitou viac a zreteľnejšie vynikla pokrivená doba komunistického režimu. Autor sa pri opise chlapčenských dobrodružstiev inšpiroval aj vlastným detstvom.

S autorom Petrom Pišťankom, ktorý predstaví svoju novú knihu, sa môžete stretnúť

–          v Nitre 12. novembra o 17.00 v kníhkupectve Pod Vŕškom

–          v Banskej Bystrici 13. novembra o 18.00 v kníhkupectve Panta Rhei

–          v Žiline 18. novembra o 18.00 v kníhkupectve Panta Rhei

–          v Bratislave 25. novembra o 18.00 v kníhkupectve Panta Rhei.

O nádherný grafický dizajn knihy sa postaral Dodo Dobrík, ktorý vtipne využil podtitul knihy Lokomotívy v daždi. Obálka evokuje označený cestovný lístok, aké sa kedysi používali na železnici.

Kniha vyšla vo Vydavateľstve SLOVART a už je na pultoch kníhkupectiev.

Rovnomenný film v réžii Juraja Nvotu bude mať premiéru v slovenských kinách v januári 2015. Hlavné postavy stvárnili Milan Lasica, Libuše Šafránková a Richard Labuda.

Tlačová správa

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.