Ľudská hlúposť nemá hraníc

Fejtón

Kde bolo, tam bolo, jestvovala jedna fejsbrúková dedina UPF. Úprimne sa Pýtaj na Fšetko. Dedinka mala takmer sedemtisíc (s)prostých obyvateľov. Každý deň na obecnú tabuľu pribúdalo niekoľko zmysluplných otázok a fšetci ľudkovia na ne s radosťou odpovedali. Skoro vždy sa obšťania pýtali na to isté. Sú imatrikalkulačky povinné? ÁNO SÚ!!! A keď sa ich niekto nezúčastní, osobne za ním príde starosta Rektor a dá mu poznámku do žiackej knižky. Aby hriešnikovi nebolo málo, nedajú mu jeho imatrikukulačný list. Namiesto toho sa bude používať v obecnej latríne. Ďalším neskutočným problémom bolo to, čo si treba na imatrihojdačky obliecť. Miestne občianske združenie Jemitojedno odporúča ženám najmenšiu minisukňu a hlboký výstrih alebo čiernu burku (menej sebavedomým.) Pre pánov je vhodné sieťované tričko, obtiahnuté kožené nohavice, policajná čiapka a čierny fúzik.

troll

Podobné oblečenie je prípustné aj na slávnostné otvorenie akademického jarmoku. Otvorenie akademického jarmoku je tiež povinné. Za neúčasť sa požaduje sankcia, jedna kari kuracia Wifonka. (s)Prostí ľudia sa taktiež často pýtajú, akí sú jednotliví vyučujúci obecnej školy na hodinách. Ešte (s)prostejší ľudia im na to odpovedajú: „Jeeeeeeej, ten je strašný, veľa vyžaduje… ledva som u neho prešiel… chcel, aby sme robili nejakú hlúpu seminárku…“ Asi si neuvedomujú, že k obecnej tabuli má prístup každý. A potom sa čudujú, že nedajú skúšku ani na tretíkrát. Ďalšia skupina otázok na tabuli je typu: Aké sú ordinačné hodiny na obecnom úrade? Do neslušného slova, však to nájdem napísané hneď vedľa. Ale asi majú z toho radosť – robiť nervy ostatným obyvateľom. No a na záver chcem pochváliť tých, ktorí sa nevedia trafiť do hesla k rodinnému trezoru a pýtajú sa to na obecnej výveske. Feľmi múdre. Takže pozdravujem všetkých, ktorí sa v tom našli. A nezabudnite miestnemu bulvárnemu plátku dať páčik na Fejsbrúku. 

Ďakujem za pozornosť.

t1

.
.
.
.
.
.
.
.
Igor Roško,

redaktor ON

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.