Tradičné hokejové derby nás neobíde ani tento rok

Univerzitné hokejové „El Clásico“ sa nezadržateľne blíži. Dve najväčšie nitrianske univerzity si to medzi sebou koncom mesiaca rozdajú o víťazstvo. Už 25. novembra nás čaká udalosť, ktorú žiaden študent nemôže zmeškať. Spojí sa kamarátstvo, ale aj obrovská rivalita.

Je to už viac ako dvadsať rokov, čo proti sebe pravidelne nastupujú hokejové mužstvá UKF a SPU. Zápasy, ktoré sú tradíciou, prinášajú so sebou okrem hokejového umenia aj množstvo zábavy pre študentov obidvoch vysokých škôl.

hokejUKFvsSPU 2014

Zápas je už tradične sprevádzaný aj pochodom študentov a fanúšikov UKF od budovy ŠD Zobor. Ten sa bude konať aj teraz o 17.30 hod., teda hodinu a pol pred začiatkom zápasu, ktorý je naplánovaný na 19.00 hod. Jeho moderátorom a aj rozkrikovačom fanklubu našej univerzity bude aj tentokrát Lukáš Žiačík. Okrem toho sa môžeme tešiť aj na špeciálneho hosťa večera, ktorým bude Peter Pačút, známy aj ako slovenský Freddie Mercury. Pochod od Zobora budú sprevádzať mohutné pokriky zúčastnených, ktoré vyvrcholia po úvodnom buly a budú sa niesť celým zápasom. Študenti si tak môžu poriadne precvičiť svoje hlasivky, z plného hrdla si zakričať a poriadne sa zabaviť.

hokejový pochod UKF 2014

Zápas bude určite mať čo ponúknuť aj po hokejovej stránke. Sklamaní budú jedine tí, ktorí budú od stretnutia očakávať vrcholovú úroveň hokeja, ba až vražedné nasadenie. Hoci sa zápas nesie v značne pomalšom tempe ako napríklad stretnutia hokejovej extraligy, istotne nebudú chýbať pekné akcie, prihrávky, parádičky a aj veľké množstvo gólov. Nie náhodou skončili posledné 2 ročníky výsledkami 13:11 a 8:4. Gólové hody nás isto neminú ani tento rok. V obidvoch spomínaných prípadoch triumfovala UKF, a tak sa tento rok pokúsi o hetrik víťazných stretnutí po sebe. Ako bonus budú zápas sprevádzať aj viaceré súťaže o skvelé ceny, do ktorých sa bude môcť zapojiť každý, kto bude mať záujem.

Spomínaný zápas tak prinesie všetko, čo si len môžu nadšenci zábavy želať. Takúto udalosť jednoducho nemožno vynechať. Preto si do kalendárov poznačte dátum 25. novembra všetci sa vidíme v hokejovej Nitra Aréne, kde hráva domáce zápasy aj HK Nitra. Neváhajte a príďte podporiť svoju univerzitu!

autor: Viktor Háber
foto: Facebook, ŠP UKF

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.