Čo prinesie študentom spolupráca UKF so združením PONK?

Nemáš žiadne praktické skúsenosti vo svojom odbore? Chceš ich získať, no nevieš kde? Rád by si si vypočul nejakú odbornú prednášku v rámci svojho študijného odboru? Už nemusíš hľadať. UKF to urobila za teba. Začiatkom februára totiž naša univerzita podpísala dohodu o spolupráci s občianskym združením PONK.

ponk

Študenti sa často sťažujú, že počas svojho štúdia majú priveľa teórie a takmer žiadnu prax. Mnohí z nich by chceli získané vedomosti neskoršie využiť v podnikaní či inej činnosti. Práve z tohto vychádzala malá skupinka absolventov UKF, ktorá prišla s nápadom, ako pomáhať čerstvým absolventom. „Nad myšlienkou spolupráce s UKF sme sa zamýšľali od začiatku kreovania idey PONK-u,“ hovorí jeden zo zakladateľov PONK-u Rudolf Letko. Túto spoluprácu uvítalo aj vedenie našej univerzity. „Myslíme si, že starostlivosť o študentov nielen počas štúdia, ale aj po jeho ukončení, patrí k úlohám našej univerzity,“ vyjadrila sa prorektorka pre vzťahy s verejnosťou a sociálne veci Miroslava Líšková.

Čo je hlavným cieľom spolupráce UKF a PONK-u?

foto ON spolupráca UKF a PONK-uPrimárnym cieľom spolupráce je priblížiť študentom reálne pracovné prostredie a dať im možnosť lepšie sa naň pripraviť. „Ponúkame  študentom možnosť stretávať sa a diskutovať s úspešnými slovenskými podnikateľmi, marketérmi, grafikmi či redaktormi médií, ktorí im sprostredkujú svoje životné a pracovné skúsenosti,“ tvrdí Rudolf Letko. Za veľmi dôležité pokladá aj prípravu na reálny život počas štúdia, ale zároveň priznáva, že to môže byť náročné: „Existujú síce rôzne kurzy o podnikaní, účtovníctve, riadení, no väčšina z nich je nezlučiteľná s finančnou situáciou študenta.“ Vďaka spolupráci UKF s občianskym združením PONK, sa môžeme tešiť na rôzne prednášky, workshopy a aktivity, pričom ani nesiahneme hlboko do vrecka. Mnoho z nich bude zdarma či za symbolický poplatok. Vedenie našej univerzity vidí zmysel práve v pomoci poskytnutej študentom na začiatku ich kariéry spojenej s podnikaním a považuje ich za veľkú príležitosť a devízu pre začiatok samostatnej činnosti.

Pre ktoré študijné odbory je táto spolupráca určená?

ponk 4

Prednášky, besedy a workshopy sú otvorené pre širokú verejnosť, nielen pre študentov konkrétnych študijných odborov. Realizovať sa budú rôznorodé typy eventov, čiže každého môže zaujať iná téma. Študenti tam, nepochybne, nájdu veľa užitočných rád a inšpirácie.

Na čo sa môžeme najbližšie tešiť?

Najbližšie nás čaká zaujímavá akcia, ktorá sa uskutoční 3. marca. V PONK-u privítame Davida Turčániho a Soňu Keresztesovú, ktorí založili projekt Včelí kRaj. Na pútavej prednáške porozprávajú, prečo sú včely dôležité v našich životoch a ako ovplyvňujú krajinu okolo nás. Ďalšími zaujímavými hosťami budú 18. marca ľudia z úspešnej agentúry Tarantula, ktorých online marketingové služby využili spoločnosti ako Sygic či Martinus. Na prednáške prezradia niečo viac o PPC kampaniach, na ktorých doteraz pracovali.

ponk 2

autorka: Michaela Barnová
foto: ukf.sk, facebook.com/ponkworking

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.