Ako to vyzerá s mimoriadnymi štipendiami? Občas nečas sa pýtal za vás

Semester sa nám pomaly končí a niektorí zo študentov už pár dní aktualizujú Akademický informačný systém. Dôvodom je mimoriadne štipendium, ktoré očakávajú za svoju snahu počas celého semestra. To totiž stále nebolo zverejnené. Kde sa stala chyba?

UKF_autor Bibána Šimová (1)

Na to, prečo ešte nie sú pridelené mimoriadne motivačné štipendiá, sme sa spýtali Miroslavy Líškovej, prorektorky pre vzťahy s verejnosťou a sociálne veci. Vysvetlila nám, že situácia, ktorá nastala, je ovplyvnená transformáciou  údajov o študentoch z AIS do Centrálneho registra študentov. Pri nej sa zistili určité technické problémy, ktoré sú v procese riešenia. Titulu chtiví ľudia by teda mali byť trpezliví, kým sa spomínaný proces ukončí. O štipendiách už rozhodnuté je, ale nie sú zaevidované v systéme.  Všetky pridelené mimoriadne štipendiá sú zverejnené na úradných výveskách jednotlivých fakúlt a aj na rektoráte.

Radosť stále neskôr

Štipendiá sa k študentom dostávajú stále neskôr. Meškanie peňazí v uplynulých rokoch spôsobilo niekoľko faktorov: ,,Za posledné dva roky sa vyskytli rôzne špecifiká  ako schvaľovanie rozpočtu pre vysoké školy na úrovni ministerstva, ktoré proces prideľovania motivačných štipendií komplikovali. V budúcnosti sa tomu zo strany univerzity budeme snažiť vyhnúť, čoho snahou je aj nový Štipendijný poriadok schválený Akademickým senátom UKF dňa 27. 4. 2015,“ ozrejmila nám prorektorka. Peniaze na vyplácanie štipendií čerpá univerzita od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a z vlastných zdrojov univerzity. ,,Pridelené mimoriadne štipendiá môžete očakávať v priebehu mesiaca mája,“ dodala Miroslava Líšková.

autor: Igor Roško
foto: archív ON

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.