Netypicky typickí

Vyberáš si zo skrine potrhané sako? Trilkuješ po meste na starom bicykli a v ruke držíš najnovší iPhone? Máš na FB profil, že si photographer? Odpovedal si trikrát áno? Gratulujeme, zaraďujeme ťa do jedinečnej skupiny “netypických týpkov“. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAHip… hip… hipster

Život, zvláštna súhra náhod. Pred pár rokmi by chlapca v obtiahnutých džínsoch nazvali gayom. Dnes ho nazveme super štýlovým hipsterom. Má bradu, na nohách robotnícke topánky a na sebe sako po ockovi. „Vyzerá úžasne!“ híkajú dievčatá v zašitých uličkách, kde sa pohybuje. V ruke drží namakaný iPhone a v mužskej kabelke zasa skrýva lesklý lopárik iPad. Rád chodí do kaviarničiek na bio kávu, kde sa tvári zamyslene a číta hrubú knihu. Nie, nemá veľký penis, má len veľké šťastie. Šťastie na dobu, s ktorou keď nekráčaš, tak nie si super. No a čo, že sa ti ockovo sako vôbec nepáči. Nos ho ďalej, raz ti určite neskutočne pomôže.

Vyberám si teba… neónová!

Dievča, ktoré inteligenčne nemá na hipstera, radšej zameria svoju pozornosť na iné veci. Shopinguje po nákupných centrách, hľadá vychytávky. Dnes objavila krásne farebné tričká. Berú ostatné? Beriem aj ja! A najlepšie štyri neónové naraz, veď treba mať všetky farby. O štyri obchody ďalej a o tri kroky bližšie k IQ hojdacieho koníka vstupuje do ďalšieho sveta fantázie, kde nachádza cvočky a pyramídky. Cvočky na šáloch, okuliaroch, topánkach aj na podprsenke. No nekúp to! Veď to nič, že som sa pred chvíľou vysmievala z punkáča, čo mal vybíjané opasky. Ostatné baby to už dávno majú, tak nebudem výnimkou ani ja.

tumblr_m8hwqkTbkE1qmgu8so1_500

XY Photographer, XY Fitness

Ty ešte nemáš najnovší Canon bgcdjz2487? To vážne? Tak utekaj na nejaký kvalitný e-shop a rýchlo kupuj. Nezabudni ani na objektív, aha, ty ani nevieš, čo to znamená. Nevadí… Keď príde foťáčik, hneď sa odfoť v okrúhlom zrkadle, čo máš z Ikey, a aktualizuj si profil na FB, že si photographer. Začni pridávať umelecké fotky tvojich kamošov v tráve, v rozbitom dome, na špinavej podlahe či na iných lukratívnych miestach. Nezabudni si stiahnuť Instáč, vymysli originálne hashtagy a tvoja kariéra sa môže začať!

V prípade, že fotečky nemajú až taký veľký úspech, ako si predpokladal, zdvihni hlavu aj zadok a choď si kúpiť permanentku do fitka. Hneď, ako sa ti podarí zdvihnúť prvú činku, nezabudni to pridať na Instáč s hashtagom #strong #fit. Práve si začal jedinečnú cestu, ktorú opäť môžeš zdieľať na FB a zbierať pritom páčiky. Keď sa naučíš, čo je to mŕtvy ťah a ako vyzerá bosu, môžeš sa oficiálne vyhlásiť za FITNESS a pridať si to do profilu. Rozdávaj rady a buď užitočný. A, prosím, nezabudni večer pridať svoju selfie z Mekáča, nech každý uverí, že si #fit.

gym

Žio bio

Ak nie si bio, nežiješ! Ty ešte stále nakupuješ v Kaufíku? Ešte stále nemáš sliepočky na balkóne? Nuž, už je čas to zmeniť. Vygoogli si, ako žiť bio a hneď sa ti rozsvieti zdravé svetielko v hlave. Chlieb si nekupuj, upeč si ho. Mlieko pi len sójové, nepoužívaj žiadne kozmetické prípravky! Iba tie bio, prírodné, tie môžeš. Nezabudni urobiť fotku svojho obeda, spomeň aj to, aký je orgazmický a pritom zdravý. Nevynechaj hashtag #foodporn.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ak si sa v tomto krátkom texte čo i len trochu našiel, nevešaj hlavu. Bude aj horšie. Doba je krutá, prinesie nové trendy a ty budeš musieť niečo nové nakúpiť. Meniť šatník, dopravu, profil na FB či obsah chladničky. Ak ťa raz unaví prispôsobovať sa a byť taký či onaký, spomeň si na jednu múdru vetu, ktorú niekto povedal:

„Milujte mainstream. Lebo nenávidieť mainstream je tiež v podstate mainstream.“

Nemusíš byť nasilu štýlový hipster alebo nepríjemný hejter, aby si patril do tejto doby. Buď jednoducho tým, čím chceš byť.

#PEACE

autorka: Lenka Varchoľaková
foto: Matúš Kamenický, 40.media.tumblr.com, flickr.com

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.