Stiesnené podmienky na ŠD Zobor: Študenti sa delia o jednu skriňu

Na ŠD Zobor už nejaký ten čas vládnu mierne „bojové“ podmienky. Študenti totiž na svojich izbách zdieľajú jednu skriňu so svojimi spolubývajúcimi.

Názory študentov, ktorí obývajú takéto izby sú rôzne. „Na izbe sme štyri dievčatá a nemáme s tým problém. Každá máme vlastnú poličku a kabáty, tašky a topánky máme v ďalšej skrini,“ vyjadrila sa Alexandra, študentka učiteľstva matematiky a fyziky. S touto situáciou však môžu mať problém študenti, ktorí často necestujú domov: „Aj keď som na izbe s kamarátkou, s ktorou nemám problém sa o niečo podeliť, v tomto prípade to bolo ťažké. Sme totiž zo zahraničia a nechodíme domov často, a sme dievčatá, takže vecí máme veľmi veľa,“ uviedla Miroslava, študentka enviromentalistiky.

Vedenie internátu aktuálny stav argumentuje tým, že situácia nastala ešte v dobe, keď sa univerzita rozrastala a internát, naopak, nie. „Pribúdalo veľa študentov a na ich žiadosť sa začali do izieb pridávať postele,“ vyjadrila sa pre Občas nečas riaditeľka ŠD Zobor Eva Machavová.

šd zobor skrineIzby na A bloku sa dočkajú nového zariadenia

V snahe vyhovieť žiadostiam o ubytovanie sa tak vedenie internátu zameralo skôr na kvantitu ako na kvalitu izieb. Viac postelí pre študentov a aj poschodové postele tak zabrali viac miesta. Z toho dôvodu neostalo miesto na ďalšie skrine. Riaditeľka ŠD Zobor avizovala postupnú nápravu tejto stiesnenej situácie: „Momentálne sa chystáme zariaďovať izby na A bloku, konkrétne časť druhého, tretie a časť štvrtého poschodia, ktoré sme dlho nezariaďovali. Niektoré bunky už zrekonštruované boli, no niektoré nie. Z tých nevynovených ideme robiť dvojposteľové a trojposteľové izby s tým, že každý študent bude mať svoju posteľ, stolík, poličku a aj skriňu,“ informovala Machavová. Na skvalitnení izieb a dodaní potrebného nábytku sa bude pracovať už tento rok. Študenti sa tak môžu tešiť nielen na nové skrine.

autorka: Adriana Fejesová
foto: ukf.sk, Michaela Váleková

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.