Reinkarnovaný punk-rock

Vypratali starú kanceláriu, steny oblepili podložkami z vajec a začali skúšať. Kapela Reinkarnace má určite právoplatné miesto medzi slovenským punk-rockom. Pochádza z Nových Zámkov a hoci je relatívne mladá, jej členovia majú muzikantské skúsenosti už z predošlého projektu s názvom SCO.

Reinkarnace

Kapela funguje od apríla 2014, no jej členovia už predtým aktívne hrávali asi sedem rokov. Hudobnú formáciu tvorí trio Lukáš „Vrzi“ Vrzala, ktorý hrá na gitare, skladá texty a spieva, Lukáš „Fabuš“ Fabula hrajúci na basgitaru a Pavol Kaliský s bicími. Po rozpade starej formácie si nechali niekoľko dobrých pesničiek a začali skladať ďalej.

Štýl skupiny je melodický punk-rock kombinovaný s inými rôznymi hudobnými motívmi. Členovia sa inšpirovali slovenskými a anglickými interpretmi. Medzi ich obľúbencov patria napríklad Iné Kafe, Green day, Blink 182 a Horkýže Slíže. Český názov Reinkarnace si zvolili hlavne preto, aby sa odlíšili od väčšiny slovenských kapiel, ktoré majú buď slovenský alebo anglický názov. No aj napriek českému názvu kapely sa držia hesla „Na Slovensku po slovensky“ a píšu výlučne slovenské texty.

Za svoju krátku existenciu kapela odohrala niekoľko úspešných koncertov a zúčastnila sa aj hudobnej súťaže Rock me fest, kde sa prebojovala až do najlepšej desiatky. Kapela nedávno v Trnave pokrstila svoje nové CD s názvom Enom Pat. Taktiež absolvovala mini turné po západnom Slovensku na začiatku tohto leta.

autor: Pavol Sivák
foto: bandzone.cz/reinkarnace

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.