Talenty ukryté v seriáloch: Prvá časť

Poznáte ich, no napriek tomu nie sú stále všade na očiach. Je len malá šanca, že by sa niekedy objavili vo filmoch a ak aj áno, nikdy nie vo veľkých rolách, na ktorých by urobili svoju kariéru. Viac svoj talent prejavili na seriálovom fronte. A predsa sa mnohí z nich stali, počkajte si… legendárni. V nasledujúcom článku vám predstavíme aspoň niekoľko takých hercov. 

Neil Patrick Harris – sukničkár Barney

neil_patrick_harris_ zdroj flickr.com

Napriek tomu, že je Harris často obsadzovaný aj do filmov, v tomto výbere jednoznačne nesmie chýbať. Napokon, kto by nepoznal Barneyho Stinsona zo seriálu Ako som spoznal vašu mamu? Kde sú ženy, tam nechýba Barney. V skutočnosti má však tento charizmatický herec radšej pánsku spoločnosť. O to zaujímavejšie je sledovať jeho výkon v úlohe sukničkára.

Skôr než sa priznal k svojej orientácii, rok randil s herečkou Christine Taylor a neskôr aj ďalšou herečkou Robyn Lively. Dnes je šťastne ženatý s Davidom Burtkom. Čo ste však zrejme netušili, okrem herectva sa Neil venuje aj spevu. A má rád mágiu, za ktorú v roku 2006 dokonca získal cenu ako amatérsky kúzelník.

V roku 2010 ho časopis Times zaradil do rebríčka 100 najvplyvnejších ľudí na svete a o rok neskôr získal vlastnú hviezdu na Chodníku slávy.

Jim Parsons: Penny?

Klop, klop. ,,Penny?“ Klop, klop. ,,Penny?“ Klop, klop. ,,Penny?“

Zrejme už tušíte, o koho ide. Jim Parsons nestvárňuje nikoho iného ako Shaldona Coopera vo veľmi obľúbenom sitkome Teória veľkého tresku. Ako herec sa prejavil už v detstve. Vo veku šesť rokov hrával v divadle a neskôr aj začal študovať divadelníctvo. Okrem herectva však má v jeho živote úlohu i hudba, keďže sa štrnásť rokov učil hrať na klavír.

jim_parsons_ zdroj flickr.com

Jim okrem televízie stále nezabúda ani na divadlo. No pokiaľ by ste ho chceli vidieť na doskách, museli by ste si urobiť výlet do New Yorku, pretože v divadle sa prevažne objavuje hlavne tam.

Podobne ako Harris, Parsons už tiež má svoju hviezdu na Chodníku slávy. Dostal ju v marci tohto roku. Jeho kvality však boli ocenené už skôr niekoľkými cenami, z ktorých je určite najvýznamnejší Zlatý glóbus.

Jensen Ackles – Nedotýkaj sa Impaly!

Hoci pôvodne mal hrať Clarka Kenta v seriáli Smallvile, možno je nakoniec aj dobre, že mu tú rolu vyfúkol Tom Welling. Inak by sme zrejme nikdy Jensena nevideli ako Deana Winchestera, čo by bola večná škoda.

jensen_ackles_ zdroj flickr.com

Bez takého skvelého Deana by určite Hrozba z temnoty stratila svoj šmrnc. Pravda je, že hlavne pre jeho úsmev sa dievčatá a ženy roztápajú pred televíziou. Ale rovnako kvôli nemu ronia krokodílie slzy, keď zomiera. Už od prvej série mohlo každému pripadať, že táto úloha bola od začiatku určená Jensenovi, čo tak rozhodne nie je. Pôvodne mal totiž Jensen hrať Deanovho mladšieho brata Sama. Po prečítaní scenára však usúdil, že Dean mu sedí oveľa viac. A určite je to tak. Je nepredstaviteľné počuť niekoho iného, ako hovorí to epické ,,Son of the bitch!“ a pomaly bráni telom svoju milovanú Baby – čierny Chevrolet Impala z roku 1967.

Keď zhasnú svetlá, vypnú sa kamery a Jensen vezme do rúk gitaru, prejaví sa i jeho talent rozozvučať struny nástroja a k tomu si ešte zaspievať.

Jared Padalecki – Ten druhý Winchester

,,Sammy?“
,,Som Sam.“

jared_padalecki_a_jensen_ackles_ zdroj flickr.com

Aj takto nejako reaguje Sam Winchester, kým nerezignuje a zvykne si, že ho brat večne volá Sammy. Podobne sa radšej vzdá, aj čo sa týka hudby pustenej v rádiu počas cesty, keďže by bolo márne Deana presviedčať, nech konečne prestane počúvať klasický rock. Sam je podobne nezabudnuteľný ako Dean, hoci Sam je skôr ten dobrý a poslušný. Aspoň spočiatku.

Treba však podotknúť, že Jared na seba upozornil už skôr, keď sa objavil v seriáli Ženy z rodu Gilmorovcov v úlohe Deana Forestera. Možno teraz si už dokážete v mysli vybaviť jeho tvár.

Jared s Jensenom sú na plátne bratia a v súkromí najlepší kamaráti. Treba podoknúť, že Padalecki okrem kamarátstva našiel na pľaci aj lásku. So svojou manželkou Genevieve Cortese sa zoznámil práve počas natáčania Hrozby z temnohy. Genevieve si totiž v niekoľkých epizódach zahrala démonku Ruby.

Stephen Amell – Sklamal si toto mesto!

stephen_amell_ zdroj flickr.com

Presne to počuje každý zločinec Starling City hneď po tom, čo ho zneškodní šíp. Predstaviteľ komiksového lukostrelca Green Arrowa však rozhodne nikoho nesklamal. Práve naopak, získal si mnohých fanúšikov. Hoci sa Stephen objavil napríklad v Upírskych denníkoch, svet ho viac zaregistroval až keď si obliekol zelený kostým strážcu. Až v tejto úlohe na seba upozornil a ukradol si srdcia najmä komiksových nadšencov. Ľudí priťahuje čoraz viac aj tým, že je pravidelne v kontakte s fanúšikmi prostredníctvom svojej facebookovej stránky.

Rodina Amellovcov má na konte viac než jedného úspešného herca. Stephenov bratranec Robbie sa objavil v úlohe Freda vo filmovej verzii Scooby Doo a v súčasnosti ho môžete vidieť v úlohe Firestorma v seriály Flash.

autorka: Jana Hajnovičová
foto: flickr.com

Zdieľajte článok

Komentáre:

2 thoughts on “Talenty ukryté v seriáloch: Prvá časť

  1. V článku máte pravopisné chyby. Radím dať článok pred zverejnením skontrolovať niekomu, kto ovláda pravidlá gramatiky a štylistiky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.