Okienko kuriozít z UKF

Každodenný život na univerzite prináša mnoho úsmevných situácií. Niektoré z nich však rozhodne nemôžeme označiť za bežné, ale prinajmenšom za kuriózne. A v momente, keď je zainteresovaná aj pozorná spúšť fotoaparátu, zostávajú večné. Pozrite si ukážku toho, aké veselé momenty môže priniesť život na UKF.

Moster Energy

Nealkoholický sýtený nápoj Moster je záhadou bufetu v ŠD Nitra. Nikto nevie, čo je to za značku a odkiaľ sa vzala. Názov by mohol napovedať, že sa vyrába na študentmi vyhľadávanej Mostnej ulici. V pátraní po jeho pôvode sme vyskúšali aj známy urban dictionary, ktorý nám ozrejmil, že slovíčko moster znamená lepší ako väčšina. Ochutnali sme ho a o tomto tvrdení si dovolíme polemizovať. Za tú cenu by sme od Mostera určite čakali viac. A čo vy? Pili ste už Moster?

kuriozity1
Zn. pôvod neznámy

Záchodová misa na vrátnici

Nie je to tak dávno, čo bola už spomínaná budova ŠD Nitra inovovaná. Novú fasádu doplnila aj modernizácia sociálnych zariadení. Práve k týmto udalostiam sa viaže aj nasledovná momentka. Istý pán robotník si nechal na vrátnici postrážiť tento krásny trón. Nevedno, či ho neposedný záchod neposlúchal a pobehoval po areáli alebo si ho jednoducho chcel vziať domov.

kuriozity2

Stolička so samovražednými sklonmi

Za túto fotografiu sa musíme poďakovať pohotovosti neznámeho fotografa a facebookovej stránke Priznania vysokoškolákov. Zachytáva veľmi silný a emotívny moment, keď sa stolička rozhodovala, či si siahne na život alebo mu dá ešte jednu šancu. Príčin takéhoto správania môže byť viac. No keďže táto fotka pochádza pravdepodobne z budovy FSVaZ na Kraskovej ulici, môže byť za všetkým napríklad neúspešný zápočet z anatómie a fyziológie.

kuriozity5

Ako sa celá dráma skončila, nám už fotografia neprezradí. Ak sa však s dotyčnou stoličkou poznáte, napíšte nám, či prežila a ako sa jej darí.

Kde si tu môžem umyť ruky? V skrini!

Do tretice ŠD Nitra. Pre študentov, ktorí tu mávajú vyučovanie pravidelne, nie je umývadlo v skrini zrejme už ničím vtipným, ale minimálne v prvom roku štúdia musel tento architektonický skvost osloviť nejedného nádejného politológa, žurnalistu či etika. Z kuloárov sa šíria fámy, že sa oň začal zaujímať i Hollywood s pripravovaným filmom Narnia: Lev, šatník a umývadlo.

kuriozity3
Námet na ďalší diel Narnie

Prevarená voda z automatu

Na záver príhoda, ktorá sa nedávno stala priamo autorovi tohto článku. Predstavte si, že vám do budovy prinesú nový automat na kávu. Idete ho s nadšením okamžite vyskúšať, vhodíte doň peniaze, stačíte tlačidlo Citrónový čaj a po chvíli sa pýtate sami seba, čo ste urobili zle.

Nový automat produkoval počas svojich prvých dní namiesto čaju len tri deci prevarenej vody. Za deväťdesiat centov dobrá investícia, nie? V prípade, ak nutne potrebujete rozhýbať váš tráviaci trakt, narýchlo sa pred prednáškou oholiť alebo si len tak zohriať ruky, rozhodne!

kuriozity4
Fitness čaj

Našťastie, dotyčný automat má už imatrikulácie úspešne za sebou a fitness verziu čaju, takzvaný „čistý“ čaj, odvtedy v ponuke nemá. Ak máte záujem, môžete si dať obyčajný citrónový.

To je len ukážka nášho úžasne zábavného života na UKF. Sú to len drobné momenty, no dokážu pobaviť a niekedy aj zlepšiť deň. Ak vlastníte podobnú vtipnú momentku a chcete sa s ňou podeliť, môžete nám ju poslať na mailovú adresu redakcie. Možno ju uvidíte v ďalšom podobnom článku.

autor: Matej Ondrišek
foto: autor, M. Kamenický, FB stránka Priznania vysokoškolákov

 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.