Elisabeth Patisserie − chutný Paríž v srdci Nitry

Minulý rok bola na Kupeckej otvorená nová prevádzka, ktorá do Nitry priniesla svieži vietor. Nielen pestrým farebným prevedením interiéru a voňavými pochúťkami, ale najmä veľmi milým prístupom k svojim zákazníkom.

Elisabeth Patisserie funguje len od roku 2015, no už sa stala miláčikom medzi kaviarničkami a cukrárničkami. Nedá sa inak ako používať veľké množstvo zdrobnenín, celý podnik je totiž veľmi milý a sladký. Na svoje si prídu milovníci dobrej kávy, chutných aj zdravých koláčikov a v lete i milovníci netradičných limonád, aké inde nenájdete.

Malý Paríž v našom meste

Najvyššie na Kupeckej ulici s bohatou ponukou podnikov nájdete malý Paríž. Presne na toto mesto sa totiž kaviareň orientuje a nesie ho i vo svojom názve. Akýsi podtitul kaviarne „Paríž v srdci Nitry“ už vopred naznačuje, ako bude vyzerať ponuka podniku. Najväčšia francúzska dobrota, ktorá je istým farebným symbolom Paríža, sú makrónky. Tie tu nájdete v rôznych vyhotoveniach – klasické čokoládové alebo kokosové, ale aj slané karamelové, kávové, pomarančové, jahodové, ríbezľové či zelené limetkové. K ďalším špecialitám, na ktoré sú v Elisabeth Patisserie odborníci, patria určite cheescake-y od výmyslu sveta. Ponuka sa neustále sezónne mení, a tak môžete vždy vyskúšať niečo nové – nutellový, s bielou čokoládou a čučoriedkami, gaštanový alebo s domácim šípkovým džemom.

Elisabeth Patisserie - Paríž v srdci Nitry (1)
Foto: Facebook – Elisabeth Patisserie

Raňajky doplnené krásnou kávou

To, že káva nemusí byť len chutná, ale môže byť aj krásna, vedia veľmi dobre všetci baristi z celého sveta. I v tomto podniku si môžete v ktorúkoľvek dennú hodinu vychutnať krásne vyzdobenú kávu, ktorá poteší všetky vaše zmysly. Už nie hocikedy, ale aj tak dosť dlho, až do pol dvanástej, môžete prísť do Patisserie na raňajky. Raňajkové menu ponúka slané i sladké variácie doplnené džúsom, kávou alebo čajom. Je len na vás, ako a s kým si svoje raňajky vychutnáte najlepšie.

Koncerty robia čarovnú atmosféru

Večerné koncerty v podaní klaviristov Juraja Janíka, Lukáša Kamenického či Rada Baláža príjemne podfarbia váš večer v spoločnosti najbližších. Pri pohári dobrého vína a sladkom koláči alebo torte dobre padne pár tónov klasickej hudby. Rovnako podujatia a akcie zamerané na sviatky alebo medzinárodné dni, ako napríklad akcia ku Dňu žien, vzbudzujú veľký záujem u návštevníkov. V nadchádzajúcich letných mesiacoch môžeme napokon len odporučiť posedenie na terase vo vintage štýle pri karafe unikátnej limonády z fialiek alebo lupeňov ruží. S nimi si letný večer vychutnáte ešte o čosi viac. Prajeme krásne leto v Nitre.

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.