Agrofilm – festival, ktorý ponúka medzinárodne uznávané filmy ako na podnose

Agrofilm je medzinárodný filmový festival, ktorý  ponúka filmy až z 26 krajín. V týchto dňoch prebieha jeho  32. ročník. Program je rozdelený na tri hlavné témy. Občas nečas sa zúčastnil prvého premietacieho dňa.

Utorok bol venovaný potravinám a zdraviu človeka. Ľudia sa mohli dozvedieť informácie ohľadom pestovania živín a využívania dažďovej vody. Z hľadiska potravín boli predstavené témy ako výroba bryndze a pasterizácia mlieka, produkty zo sóje a taktiež filmy o ľudskom tele.

Dnešok nás obohatil o témy z prírodnej a ekologickej sekcie. Venoval sa prírode, krajinám a globálnym problémom. Tiež sa zaujímal o jednotlivé časti krajiny. Premietali sa filmy o klíme, lesoch a jednotlivých živočíšnych druhoch, napríklad vtákoch či hlodavcoch.

Zajtrajší deň sa bude niesť v duchu cestovania, geografie a sveta. Počas neho sa priblížia problémy, týkajúce sa jednotlivých regiónov. Či už to sú kanadské národné parky, Filipíny alebo naša Slovenská Poľana.

DSC04570
Prvý deň festivalu bol venovaný zdraviu človeka a potravinám. foto: Simona Hricišinová

Agrofilm je rozdelený na dve časti, pričom na začiatku každého dňa je prezentovaná nejaká pútavá prednáška odborníka z fakulty, ktorá študentov navnadí a priblíži im atmosféru danej témy.  Druhá časť sa skladá z premietania jednotlivých filmov.

Účasť na festivale odporúča aj spoluorganizátor Marek Civáň, vedecký zamestnanec Fakulty prírodných vied UKF v Nitre: „Je to spôsob, akým sa študenti môžu dostať bližšie k takýmto pálčivým problémom. Je to veľmi obohacujúce pre samotných študentov. Okrem klasických prednášok, seminárov a cvičení majú možnosť zhliadnuť nové a medzinárodne uznávané filmy. To je veľkým prínosom tohto festivalu. Nachádzajú sa tu filmy z Číny a mnohých Európskych krajín, ku ktorým sa tu majú možnosť dostať doslova ako na podnose.“ 

Ak ste zmeškali oba premietacie dni, nezúfajte.  Zajtra to ešte máte šancu napraviť. Minimálne téma cestovania a sveta by nám študentom mohla priniesť mnoho zaujímavých poznatkov.

Viac informácií o festivale sa dozviete na stránke www.agrofilm.sk

autorky: Simona Hricišinová, Zuzana Michalíková

titulná foto: Simona Hricišinová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.