Nitrianske basketbalistky po bojovnom výkone podľahli Ružomberku

Klub MBK Junior Nitra sa po piatich rokoch vrátil do najvyššej súťaže a v druhom kole privítal bronzový tím minulej sezóny z Ružomberka. Ružomberčanky prišli do Pribinovho kráľovstva s novým kormidelníkom Jurajom Sujom, ktorý vystriedal Štefana Sviteka.

Zápas sa začal slávnostným rozskokom Mateja Spišiaka, osobného trénera zlatého olympijského medailistu v chôdzi Mateja Tótha. Zverenkyne Petra Kováčika úvod príliš nezachytili, vinou čoho prehrávali už o deväť bodov. Lodivod Nitry okamžite reagoval oddychovým časom, dievčatá sa upokojili a začali sa svojmu súperovi približovať. Protivníkovi nedovolili odskočiť na nehrateľný rozdiel, po prvej štvrtine svietil na ukazovateli prijateľný stav – 13:20.

Druhú časť lepšie odštartovali hostiteľky. Už po troch minútach skresali manko na jediný bod a zápletka bola na svete. Ružomberčanky však okamžite odmietli drámu a štyrmi presnými košmi naklonili misky váh zase na svoju stranu. Bol to jeden zo zlomových momentov zápasu, zverenkyne Juraja Suju si náskok postrážili až do polčasu a do šatní sa išlo s osembodovým mankom pre domáce hráčky.

Po výmene strán pokračovalo zápolenie rovnako ako v prvej polovici. Každý chvíľku ťahal pílku, no treba priznať, že Ružomberok svojím výkonom príliš neoslnil. Nitra sa nevzdávala a snažila sa s vývojom zápasu ešte niečo urobiť. Žiadne družstvo si už šnúru bodov nevypracovalo a aj po tretej siréne držali Liptáčky osembodový náskok.

Posledný nádych k zvráteniu druhej prehry v sezóne sa predsa len konal v poslednej desaťminútovke. Viktória Féherová znížila na rozdiel štyroch bodov a aj fanúšikovia cítili, že sa začala vynárať šanca na obrátenie výsledku. Napriek veľkej snahe sa tak nestalo a deravý kôš hostí zostal akoby zakliaty, pretože viac než päť minút sa Nitriankam nepodarilo zlomiť streleckú smolu. Nepresnú koncovku neskúsených Ružomberok naplno využil a o víťazovi bolo rozhodnuté.

V závere sa už nič podstatné neudialo, Ružomberok si náskok bezpečne udržal a po výhre 48:60 si odviezol povinné body, i keď výkonom rozhodne nepresvedčil. Po dvoch kolách naďalej zostáva neporazený, zatiaľ čo Nitra si musí na prvý triumf ešte počkať. Ďalší duel odohrá MBK Nitra v sobotu 8. októbra o 15.00 v mestskej hale na Klokočine, kde privíta tím Cassovia Košice.

titulná foto: pixabay.com

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.