Ak chcete cestovať MHD lacnejšie, navštívte ARRIVU

Na začiatku leta sme vás informovali o cenových zmenách lístkov v spoločnosti ARRIVA NITRA. Nakoľko väčšina z vás používa na prepravu Nitrou MHD, viete, že cena lístkov sa zvyšovala. Ak chcete cestovať za nižšiu cenu, prečítajte si nasledujúcich pár riadkov.

Na používanie ISIC preukazu ste si museli zakúpiť guľatú alebo hranatú prolongačnú známku, ktorá obsahovala dátum platnosti. Na jej základe môžete využívať rôzne študentské zľavy, medzi ktoré patrí aj cestovanie so študentskou zľavou.

Ak si kupujete lístok v MHD bežne vpredu u vodiča autobusu a kartu si nenabíjate, na aktiváciu vám stačilo priložiť ISIC k terminálu v hlavnej budove UKF. Cena lístku v tomto prípade vzrástla na 50 centov (predtým 40) a lístok vám platí hodinu s neobmedzeným počtom prestupov. Pokiaľ si ISIC dobíjate a lístok si kupujete priložením karty k terminálu v autobuse, cena sa zvyšovala na 30 centov (pôvodne 25) a lístok vám platí 40 minút, takisto s neobmedzeným počtom prestupov.

Veľa z vás si však určite všimlo, že od 1. októbra vám pri prikladaní karty k terminálu neodrátalo pôvodných 30 centov, ale 50 centov. Dôvodom je, že na využívanie tejto zľavy musíte navštíviť dopravný podnik ARRIVA NITRA a nechať si u nich kartu opätovne aktivovať, nakoľko jej platnosť bola od 1.10 2016 obnovená. Na aktivovanie vám postačí ISIC preukaz s novou prolongačnou známkou a občiansky preukaz.

titulná foto: archív Občas nečas

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.