Kinopremiéry: Október 2016

Kto by veril tomu, že semester je už v plnom prúde a listy na stromoch o chvíľku nebudú zelené, ale budú hýriť všetkými možnými farbami? Október je ideálnym mesiacom na kultúrne vyžitie. Semestrálne úlohy a zápočtový týždeň sú ešte dostatočne ďaleko, takže máme dostatok času aj na to, aby sme zašli do kina. Cinemax ani tento mesiac nesklame. Vyberiete si napínavý thriller Dievča vo vlaku s predpokladaným svetovým úspechom, novú českú komédiu Bláznivá ženská na krku alebo životopisný historický film Anthropoid?

Dievča vo vlaku

Žáner: mysteriózny thriller

Minutáž: 105 min

Prístupnosť: od 15 rokov

Hrajú: Emily Blunt, Rebecca Ferguson, Haley Bennett, Justin Theroux, Luke Evans, Édgar Ramírez, Allison Janney, Lisa Kudrow, Laura Prepon, Marko Caka, Mauricio Ovalle 

dievča vo vlaku

Film natočený podľa bestselleru, ktorý šokoval svet. Rachel (Emily Blunt) každé ráno cestuje rovnakým vlakom do Londýna, aby nikto z jej okolia neprišiel na to, že prišla o prácu. Je celkom na dne – jej manželstvo sa rozpadlo a musela sa presťahovať do lacného podnájmu. V jednom z domov pri železničnej trati pozoruje šťastný a na prvý pohľad dokonalý pár a celkom im závidí. Jedného dňa však v tom dome uvidí niečo veľmi zvláštne a od toho okamihu za začne odvíjať šokujúci príbeh, ktorý jej obráti život naruby. Na filmového režiséra bol vyvíjaný veľký tlak, pretože nadšení fanúšikovia knihy očakávajú od filmu naozaj veľa. Chcú, aby nevynechal ani jeden detail. Už sľubný trailer nás vedie do sveta plného záhad, minulosti a súčasnosti. Odhalí Rachel, čo sa v skutočnosti deje tak blízko pri železničnej trati?

V CINEMAX Nitra od: 6.10.2016

9 životov pána Fúzika

Žáner: rodinná komédia

Minutáž: 87 min

Prístupnosť: všetky vekové kategórie

Hrajú: Kevin Spacey, Jennifer Garner, Christopher Walken, Robbie Amell, Mark Consuelos & Malina, Weissman

fuzik

Tom Brand (Kevin Spacey) je závratne úspešný, závratne bohatý a blbec. V snahe postaviť najvyšší mrakodrap na severnej pologuli je samoľúby miliardár pripravený obetovať čokoľvek. Aj lásku svojej rodiny. Tomov pracovný život ho odcudzil od jeho rodiny. Neváži si oddanú manželku Laru (Jennifer Garner), zanedbáva dospelého syna Davida a ignoruje prosby dcéry Rebeccy o jeho pozornosť. Tá má k 11. narodeninám jediné prianie: chce mačku. Tom sa náhodne ocitne v obchode so zvieratami podivného Felixa Perkinsa (Christopher Walken). Svojrázny majiteľ presne vie, čo Tom potrebuje: veľkého kocúra menom pán Fúzik. Cestou na dcérinu párty má Tom fatálnu nehodu. Po prebudení zisťuje, že zatiaľ čo jeho telo leží v kóme v nemocnici, jeho myseľ sa ocitá v tele kocúra. Tajomný pán Perkins mu dáva jasné ultimátum: má týždeň na to, aby svojej rodine dokázal, že ju miluje a záleží mu na nich. Inak navždy zostane chlpatým kocúrom. A tak prvýkrát nemá Tom život vo svojich rukách, ale v chlpatých labkách a jeho osud doslova visí na pazúroch.

V CINEMAX Nitra od: 6.10.2016

PIRKO

Žáner: dráma

Minutáž: 92 min

Prístupnosť: od 15 rokov

Hrajú: Dominika Zeleníková, Tibor Kotlár, Viktória Šuplatová, Martin Finger, Tamás Gál, Boleslav Polívka, Lucia Klein Svoboda, Jan Plouhar, Štěpán Kozub, Rebeka Dzechová, Juraj Igonda, Tibor Šara

pirko

Som pierko, nedokážem sa brániť vetru. Martina alias Shakira vyrástla v detskom domove. Svojich biologických rodičov nikdy nepoznala,  predstavy o svete tam „vonku“ nasávala z televíznych seriálov. A potom konečne nadišiel deň jej osemnástych narodenín. Vyslobodenie a vstupenka do vysnívaného života, pár peňazí v obálke a amulet od kamarátky na krku. S hlavou plnou naivných predstáv vyrazila do veľkého sveta, v prvom rade však za Romanom, láskou z decáku. Život nabral rýchly spád… a prišiel pád. Roman ju zatiahol do partičky zhulených mladých bezdomovcov, zlodejíčkov a kšeftárov, nakoniec ju sám predal pasákom. Blonďatý operený anjel sa stal len perspektívnym zdrojom príjmov. Podľa toho sa s Martinou aj zaobchádzalo.  Hrubé násilie, brutálne zneužívanie, drogy, bezmocnosť… A potom konečne útek. A nádej. Martina s obdivuhodnou urputnosťou bojuje o svoju šancu na šťastie…  a nájde ho tam, kde by to asi málokto čakal. Sociálna dráma nás zavedie do sveta, o ktorom všetci vieme, a napriek tomu ho ignorujeme, pokým sa netýka priamo nás alebo našich najbližších.

V CINEMAX Nitra od: 6.10.2016

Inferno

Žáner: thriller

Minutáž: 121 min

Prístupnosť: od 12 rokov

Hrajú: Tom Hanks, Felicity Jones, Omar Sy, Ben Foster, Irrfan Khan, Sidse Babett, Knudsen, Ana Ularu, Björn Freiberg, Attila Árpa

inferno

Slávneho symbolistu Roberta Langdona (Tom Hanks) tentokrát indície vedú k samotnému Dante Alighierimu. Po tom, ako sa Langdon zobudí s amnéziou v nemocnici, sa za pomoci doktorky Sienny Brooksovej (Felicity Jones) snaží navrátiť si späť svoje spomienky. Spolu sa vydávajú na neľútostné preteky o čas naprieč Európou, za odhalením celosvetového vražedného spiknutia. Pokračovanie filmov oscarového režiséra Rona Howarda podľa bestselleru Dana Browna nadväzuje na dve predchádzajúce časti – Da Vinciho kód a Anjeli a démoni. Jeden z najočakávanejších filmov tohto roku prichádza do kín práve tento október. Tom Hanks predvádza svoje herecké umenie len v kvalitných filmov, preto veríme, že sa máme na čo tešiť aj tento raz.

V CINEMAX Nitra od: 13.10.2016

Toto je náš svet

Žáner: dráma

Minutáž: 118 min

Prístupnosť: od 12 rokov

Hrajú: Viggo Mortensen, George MacKay, Samantha Isler, Annalise Basso, Nicholas Hamilton, Shree Crooks

toto je nas svet

V lesoch na severozápade USA žije Ben, ktorý oddane vychováva v srdci divokej prírody svojich šesť detí. Následkom nečakaných tragických udalostí je nútený spolu s nimi opustiť ich alternatívny svet a vydať sa do toho skutočného. Dochádza ku konfrontácii s realitou a otázkou, čo znamená byť rodičom. Viggo Mortensen sa prevtelil tentokrát do úlohy tak trochu bláznivého hipisáka, ktorý chce chrániť svoje deti pred všetkým zlom vonkajšieho sveta. Spoločne so svojou manželkou Leslie, ktorá však po následkoch choroby zomiera. Deti s otcom sa vydávajú na jej pohreb napriek zákazu, čo vyvolá sériu úsmevných príhod, ale aj príhod hodných zamyslenia. Snímka ukazuje, ako si nedokážeme vážiť veci, ktoré berieme ako samozrejmosť, hoci v prírode je to zariadené inak.

V CINEMAX Nitra od: 13.10.2016

Operácia Anthropoid

Žáner: Historický / Thriller / Vojnový/ Životopisný

Minutáž: 121 min

Prístupnosť: od 15 rokov

Hrajú: Cillian Murphy, Jamie Dornan, Charlotte Le Bon, Aňa Geislerová, Toby Jones, Harry Lloyd, Alena Mihulová, Sam Keeley, Jan Budař, Ondřej Malý, Mish Boyko, Martin Hofmann, Václav Neužil ml.

anthropoid

Filmové spracovanie významnej udalosti českých a slovenských dejín, skutočnej operácie Anthropoid, namierenej proti jednému z najvýznamnejších mužov Tretej ríše a hlavnému strojcovi myšlienky „konečného riešenia“ židovskej otázky, Reinhardovi Heydrichovi. Vláda teroru vodcu okupačných nacistických síl v protektoráte Čechy a Morava prinútila spojencov v Londýne k naplánovaniu prísne tajnej misie, ktorá mala navždy zmeniť tvár Európy. Napínavý film sleduje dvoch výsadkárov z  československého zahraničného odboja, Jozefa Gabčíka a Jana Kubiša, ktorí musia nájsť spôsob, ako zavraždiť muža všeobecne považovaného za možného nástupcu Adolfa Hitlera. Vo filme si zahrala svetová herecká špička súčasnosti, medzi hercami nechýba Jamie Dornan známy z trilógie 50 odtieňov sivej, po jeho boku si zahrala jedna z najlepších českých herečiek, Aňa Geislerová. Veľkolepé historické spracovanie stavilo na absolútne špičkové dobové kostýmy aj hudbu, zážitok ako z druhej svetovej vojny je v tomto prípade zaručený.

V CINEMAX Nitra od: 13.10.2016

Bezva ženská na krku

Žáner: komédia

Minutáž: 97 min

Prístupnosť: od 12 rokov

Hrajú: Ondřej Vetchý, Petra Hřebíčková, Václav Postránecký, Miroslav Táborský, Jiří Langmajer, Ondřej Malý, Tereza Kostková, Jenovéfa Boková, Pavla Tomicová, Nela Boudová, Matouš Ruml

bezva-zenska_plagat-page-001

Bezva ženská na krku je komédia o ženskej odvahe nájsť samu seba. Je to príbeh o hrdosti, odhodlaní a problémoch, s ktorými sa aj tá najperfektnejšia ženská môže stretnúť na ceste za samostatnosťou a láskou. Film od Jiřího Vejdělka a Tomáša Hoffmana, tvorcov komédií Ženy v pokušení a Muži v nádeji, sľubuje skvelú zábavu a bolesť brucha od smiechu. V hlavných úlohách sa predstavia Petra Hřebíčková, Ondřej Vetchý, Miroslav Táborský a Jiří Langmajer. Dokáže sa jemná žienka vysporiadať s neohrabaným hrobárom, bývať v dome, kde jej spoločnosť robia aj mŕtvoly v chladiarni, dokáže sa opäť zamilovať? Uvidíte, ak sa vyberiete do kina na ďalšiu skvelú českú komédiu.

V CINEMAX Nitra od: 20.10.2016

Kompletný zoznam pripravovaných filmov na október nájdete TU.

cinemax_logo_2015_final

 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.