Začína sa Internátna liga, stále sa môžete pridať do niektorého tímu

Internátna liga v minifutbale štartuje už svoj jubilejný desiaty ročník. Príďte podporiť svojich kamarátov a zažite športovú atmosféru v priestoroch internátu Zobor. 

Zápasy internátnej ligy sa budú hrávať v pondelok o 22:00 a 22:30 a v utorok o 21:00 a 21:30 v telocvični internátu na 2. poschodí bloku B. Počas každého z týchto dní sa odohrajú štandardne dva zápasy, organizátori však môžu podľa potreby tento systém neskôr zmeniť aj na tri zápasy denne. Skupinová fáza potrvá do konca zimného semestra, v polovici februára štartuje play-off.

foto: Lukáš Baťo, In.SPIRE Media
Foto: Lukáš Baťo

Desať tímov sa predstaví v dvoch päťčlenných skupinách, pričom odohrajú v skupine proti svojim súperom po dva zápasy. Každý tím teda nastúpi v skupine na 8 zápasov, prvá štvorka zo skupiny následne postúpi do vyraďovacej fázy, kde sa hrá na dva víťazné zápasy. V skupinovej fáze sa bude hrať na dva desaťminútové polčasy, vo vyraďovacej časti dvanásťminútové. Hrá sa traja na troch, minimálny počet hráčov v tíme pre prihlásenie sú štyria, maximálny osem.

Keďže sa liga začala už 10. októbra a jej rozlosovanie je kompletne hotové, registrácia nových tímov už v tomto ročníku možná nie je. Avšak ak máte záujem, je možné sa do konca októbra stále pridať do niektorého z desiatich tímov a môžete si tak zahrať. Na FB stránke Internátna liga v malom futbale môžete nájsť tím, do ktorého sa pridáte, a možno práve ten v závere zvíťazí. Bližšie informácie poskytne Matúš Štofík a Peter Pindják, ktorí sa starajú o celý chod ligy. S organizáciou taktiež pomáhajú členky Študentského parlamentu UKF Andrea Fejová a Tatiana Horná.

foto: Lukáš Baťo, In.SPIRE Media
Foto: Lukáš Baťo

Samozrejme, okrem množstva zábavy a dobrého pocitu zo športu môžu účastníci získať aj niekoľko cien. Tými hlavnými sú medaily a poháre, ktoré získajú tímy za 1. až 3. miesto. Vyhodnocovať sa ale bude aj niekoľko individuálnych kategórií, ako najlepší strelec, najlepší hráč, najväčšia osobnosť či dokonca najväčší sympaťák ligy.

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.