Noc divadiel v SDKS prinesie úryvky novej hry aj biblický príbeh

Aj v tomto roku sa Staré divadlo Karola Spišáka zapája do projektu Noc divadiel, ktorý spojí 19. novembra divadlá na Slovensku aj po celej Európe. Mottom siedmeho ročníka podujatia je „Sedmospáči, prebuďte sa!“ Program Noci divadiel v Starom divadle sa začne o 20:00 vo veľkej sále, kde zahrajú klienti Zariadenia sociálnych služieb DOMUM predstavenie Jonáš. Ide o rebelsky poňatý biblický príbeh o Jonášovi a skaze mesta, v ktorom ľudia nevedia rozlíšiť dobré od zlého. Inscenácia získala špeciálnu cenu poroty za vynikajúce predstavenie na 11. ročníku celokrajskej prehliadky dramatickej tvorby Nitriansky Oskar 2016.

noc divadiel_2
Predstavenie Môj Malý princ. Foto: Staré divadlo Karola Spišáka.

Po predstavení sa návštevníci môžu tešiť na prehliadku, ktorou ich bude sprevádzať herec Rudo Kratochvíl. Tá sa uskutoční dva razy − o 20:30 a 21:30 v študovni na druhom poschodí. V prvej časti prehliadky pod názvom „Všetko, čo ste chceli vedieť o bábkach a báli ste sa opýtať“ majú záujemcovia príležitosť zoznámiť sa s čarovným svetom bábok a bábkového divadla. Zistia, aké druhy bábok používajú tvorcovia vo svojich inscenáciách, a uvidia, akým spôsobom ich herci vodia a oživujú priamo pred očami divákov.

Po skončení prezentácie bude možné nazrieť do divadelného skladu bábok. V druhej časti prehliadky je pre záujemcov pripravené vo svetovej premiére scénické čítanie úryvkov hry Janko Hraško z pera Lucie Åbergh, ktorej premiéru divadlo uvedie vo februári 2017. V poslednej časti prehliadky nazvanej „Tatra na nohách alebo Zopár melódií pre radosť a počúvanie z našej kuchyne“ sa predstaví divadelná kapela Prince and Roses, ktorá zahrá niekoľko piesní z najnovšej inscenácie Môj Malý princ. 

Tlačová správa 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.