3 seriály, ktoré momentálne letia

V dnešnej dobe patrí sledovanie seriálov medzi obľúbené voľnočasové aktivity každej vekovej kategórie. Kedysi sa medzi tie najpopulárnejšie radili napríklad seriály ako Dallas, Krok za krokom či Gilmorove dievčatá. Ktoré seriály sú v kurze dnes?

Orange Is the New Black

Seriál z produkcie Netflixu je témou podobný slovenskému dramatickému seriálu Odsúdené, ktorý bol vysielaný pred niekoľkými rokmi na TV JOJ, avšak žánrovo predstavuje kombináciu komédie a drámy. Inšpiráciu pre dej, odohrávajúci sa v ženskej väznici, vzali tvorcovia z knihy Piper Kermanovej, ktorá v nej popisuje svoje vlastné zážitky z väzenia.


Sledujeme jednotlivé osudy väzenkýň, bacharov a vedenia väznice. V každej epizóde je ukázaný aj tzv. throwback (nejaká ukážka z minulosti) konkrétnej postavy. Zaujímavosťou je, že keďže seriál patrí Netflixu, jeho fanúšikovia nemusia čakať na nové epizódy každý týždeň, ale dostanú celú sériu naraz. Väčšinou tomu tak býva v júni, pričom jedna séria má približne trinásť dielov.

The 100

Svet prekonal ničivú nukleárnu katastrofu a len niekoľkým stovkám ľudí sa podarilo uniknúť pred záhubou na vesmírnu stanicu. Tam žili dlhých 97 rokov, až pokým im nezačal dochádzať kyslík. Rozhodli sa teda poslať stovku adolescentov, ktorí boli v tom čase vo väzení, naspäť na Zem, aby ju preskúmali a zistili, či je obývateľná. Onedlho po návrate zisťujú, že tam nie sú sami a ich prieskumná misia sa zmení na jedno veľké dobrodružstvo.

American Horror Story

Kultový americký hororový seriál z dielne úspešného producenta Ryana Murphyho má za sebou už šesť sérií. Zaujímavosťou je, že sa od seba každá jednotlivá séria odlišuje témou, pričom herci sa opakujú, len v iných rolách. Vďaka tomu môžeme vidieť ozajstné herecké umenie pri stvárňovaní množstva rôznych postáv. Témami, ktoré sa dosiaľ v seriáli objavili, boli vražedný dom, blázinec, čarodejnice, prehliadka monštier či hotel. Každá séria je niečím výnimočná a rozhodne vás má čím vydesiť.

autorka: Sofia Prétorová

titulná foto: youtube.com

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.