V Nitre nie je núdza o originálne miesta, kde môžete zájsť na šálku čaju alebo dobrý film

V Nitre sa nachádza veľké množstvo zaujímavých podnikov. Niektoré oslovujú svojou osobitosťou a dva z nich vám predstavíme v nasledujúcom článku.

Čajovňa u dobrých ľudí

Nachádza sa oproti synagóge na Pešej zóne. Pri vchode do nej nás zaujala príjemná vôňa a meditačná hudba. Boli sme prekvapení, že to nie je iba čajovňa, ale aj obchodík s čajmi a rôznymi orientálnymi suvenírmi. Majú tu bohatý výber čajov, ktoré pracovníci do detailov poznajú.

Taktiež sa v tomto podniku môžete porozprávať s ochotným personálom o bonsajoch, ktoré tam nielen vystavujú, ale aj predávajú. Už keď sme si sadli na gauč, všimli sme si, že zariadenie miestnosti je inšpirované čínskou kultúrou.

tee-1740871_1280
foto: pixabay.com

V čajovni sme sa cítili príjemne a neobyčajne. Okrem výberu čajov ponúkajú aj rôzne čajové pralinky a RAW koláčiky. Chuť čajov bola prenikavá a veľmi dobrá. Obsluha nám naše čaje dopodrobna opísala a vysvetlila nám ich pôvod a účinky.

Táto čajovňa patrí medzi najstaršie na Slovensku. Jej majitelia každý rok lietajú do Ázie a učia sa o čajoch, aby boli lepšie pripravení zodpovedať otázky zákazníkov. Ponúkajú tu aj kurzy pestovania bonsajov.

Film Café

Film Café sa nachádza na Pešej zóne smerom k OC Mlyny po ľavej strane. Vnútri je príjemná atmosféra, ktorú dotvára jazzová hudba. V kaviarni trikrát za deň premietajú filmy. Každý si niekedy rád pozrie kvalitné a staršie filmy, a preto sme sa rozhodli túto kaviareň navštíviť. Vyberajú ich podľa toho, čo chcú hostia, alebo len tak intuitívne.

Každý týždeň je zameraný na nejakého režiséra, scenáristu alebo aktuálnu tému. Raz premietajú filmy Quentina Tarantina, nedávno boli zase tematicky zaradené filmy, inšpirované Halloweenom.

movie-918655_1280
foto: pixabay.com

Urobiť podnik s filmami, ktoré nehrajú v kine, bol originálny nápad. Určite máte minimálne 10 filmov, ktoré si chcete pozrieť, no nemáte na to ideálnu príležitosť. V kruhu priateľov a v príjemnom podniku sa k tomu odhodláva omnoho ľahšie.

V tejto kaviarni je všetko mobilné, takže si stoličky a stoly môžete umiestniť na miesta, ktoré sa vám najviac páčia. Obsluha je tu pre vás počas celého filmu a po ňom je k dispozícii aj debata s odborníkom z oblasti kinematografie.

autorka: Ivana Drobáňová

titulná foto: pixabay.com

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.