Kinopremiéry: December 2016

A je to tu. Vytúžený koniec semestra, sviatky, Vianoce, pokoj a čas strávený s rodinou a blízkymi. Filmoví tvorcovia si pre vás pripravili poriadnu dávku emócií, ktoré k tomuto zimnému obdobiu neodmysliteľne patria. Užite si posledné dva týždne semestra a najčarovnejšie obdobie roka, ktoré po nich nasleduje, v spoločnosti filmových premiér. 

 Anjel Pána 2

Žáner: rodinný, rozprávka

Minutáž: 90 min.

Prístupnosť: všetky vekové kategórie

Hrajú: Ivan Trojan, Jiří Dvořák, Vica Kerekes,  Anna Čtvrtníčková, Jiří Bartoška a ďalší

andel pána 2
Foto: storage.cinemaware.eu

Anjel Petronel stále pracuje pri Nebeskej bráne, ale je presvedčený, že by si zaslúžil lepšie miesto. Jeho večný pokušiteľ, čert Uriáš, začne Petronela provokovať. Hádka Petronela s Uriášom o jablko Poznania ale skončí zle-nedobre… V hašterení sa vzácne ovocie skotúľa až na Zem. Anjel – zmätkár a jeho kamarát čert – pokušiteľ musia rýchlo jablko Poznania nájsť a vrátiť. Preto prídu na Zem. Tu v predvečer sviatku svätého Mikuláša stretnú malú Anežku a jej krásnu mamu Magdalénu, partiu nepoctivých koledníkov, vydriducha Košťála i sympatického predavača párkov. Sial priateľstva, viery, sviatkov, ale v neposlednom rade lásky je presne to, čo vás bude sprevádzať celým filmom, spoločne s duchom Vianoc, ktorý je v pokračovaní krásnej českej rozprávky prítomný.

V Cinemax Nitra od: 8.12.2016

Kamene bolesti

Žáner: romantická dráma

Minutáž: 116 min.

Prístupnosť: od 15 rokov

film-plakat-orig
Foto: itafilm.sk

Hrajú: Marion Cotillard, Louis Garrel, Àlex Brendemühl, Brigitte Roüan

Gabrielle a José uzatvorili na konci 2. svetovej vojny manželstvo z rozumu. Nedarí sa im však splodiť dieťa, a tak Gabrielle odchádza na liečenie do švajčiarskych kúpeľov. Tam stretáva očarujúceho vojnového veterána, v ktorom objaví svoju spriaznenú dušu. Prekrásna Marion Cotillard sa zhostila úlohy Gabrielle, o ktorej si všetci myslia, že trpí duševnou poruchou. Sama má problém vysporiadať sa s pocitmi, ktoré má, a s tým, že musí žiť a snažiť sa splodiť dieťa s mužom, ku ktorému vôbec nič necíti. Počas filmu sa dozvedáme, že to, čo jej skutočne chýbalo, bola len práva, šialená a ozajstná láska.

V Cinemax Nitra od: 8.12.2016

Vianočná párty

Žáner: komédia

Minutáž: 95 min.

Prístupnosť: od 15 rokov

Hrajú: T.J. Miller, Jennifer Aniston, Jason Bateman, Kate McKinnon, Olivia Munn, Randall Park, David Kallaway

vianocna-party-poster
Foto: filmpro.sk

Jediný spôsob, ako uloviť významného klienta a zachrániť firemnú pobočku pre zavretím, je usporiadať veľkolepý vianočný večierok, na ktorý nikdy nezabudnete. Na ktorý NIKDY NIKTO nezabudne! Dokážete si predstaviť, že sa ocitnete na párty, ako je táto? Len malá párty pre zamestnancov naberie také rozmery, o akých sa im ani nesnívalo. Alkohol, drogy, sex a najmä poriadna zábava pre divákov čaká pred Vianocami v kinách na všetkých, ktorí si myslia, že Vianoce treba poriadne osláviť! T.J. Miller a Jennifer Aniston nám ako hlavné filmové postavy ukážu, ako sa žúruje v Amerike.

V Cinemax Nitra od: 8.12.2016

Collateral Beauty

Žáner: romantická dráma

Minutáž: 96 min.

Prístupnosť: od 12 rokov

collateral-beauty_poster
Foto: comingsoon.net

Hrajú: Will Smith, Keira Knightley, Kate Winslet, Edward Norton, Naomi Harris, Hellen Mirren, Michael Peña

Všetkých nás niečo spája, láska, čas, smrť. Tieto tri veci spájajú všetky ľudské bytosti na zemi. Túžime po láske, chceme viac času a bojíme sa smrti. Howard (Will Smith) je skvelý, kreatívny a charizmatický muž. Kedysi miloval život, teraz ho nenávidí. Zažije rodinnú tragédiu a stiahne sa do ústrania. Jeho kamaráti zostavia drastický plán, ako ho z ťažkej situácie dostať skôr, než stratí úplne všetko. Dotlačia ho do krajnosti, donútia ho čeliť pravde prekvapivými a hlboko ľudským spôsobom. Film nakrútil oscarový režisér David Frankel, známy aj z našich kín (Diabol nosí Pradu, Marley a ja, Životná šanca) odhaľuje, ako i tá najväčšia strata môže priniesť krásne momenty a ako sa láska a smrť v živote prepletajú. Hviezdne herecké obsadenie sľubuje krásny a emotívny predvianočný zážitok.

V Cinemax Nitra od: 15.12.2016

Rogue One: A Star Wars Story

Žáner: akčný, dobrodružný, sci-fi

Minutáž: 133 min.

Prístupnosť: od 7 rokov

Hrajú: Felicity Jones, Diego Luna, Riz Ahmed, Ben Mendelsohn, Donnie Yen, Wen Jiang, Forest Whitaker, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk a ďalší

rogue-one-a-star-wars-story-theatrical-poster_1688
Foto: starwars.com

Rogue One: A Star Wars Story je prvá zo série samostatných filmov Lucasfilmu. Rozpráva príbeh skupiny netradičných hrdinov, ktorí sa spoja, aby splnili zdanlivo nemožnú úlohu – ukradli plány Hviezdy smrti. Príbeh je zasadený tesne do obdobia pred Epizódou IV – Nová nádej, a rozpráva príbehy skupiny povstalcov, ktorým sa podarilo dostať najmocnejšej zbrani Impéria, k Hviezde smrti. Krásna herečka Felicity Jones (Teória všetkého) poteší oči všetkých mužských fanúšikov. Výpravné dobrodružstvo netypických hrdinov, ktorí sa spoja v drsných časoch, aby sa vydali na nemožnú misiu, nás čaká v kinách už 15. decembra.

V Cinemax Nitra od: 15.12.2016

Až na severný pól

Žáner: animovaný, dobrodružný

Minutáž: 81 min.

Prístupnosť: od 12 rokov

až na severný pol
Foto: filmpro.sk

Hrajú: Christa Théret, Féodor Atkine, Antony Hickling

Pätnásťročná Saša je dcéra bohatých aristokratických rodičov v Rusku koncom 19. storočia. Sníva o ďalekom severe a smúti nad osudom svojho dedka Olukina, významného vedca a polárnika, ktorý sa doteraz nevrátil zo svojej poslednej expedície, na ktorej sa pokúsil dobyť severný pól. Olukin predal svoje poslanie výskumníka Saše, ale jej rodičia to neschvaľujú a už jej dohovárajú svadbu. Saša sa rozhodne vzoprieť svojmu osudu, utiecť z domu a nájsť svojho dedka…aj keby mala ísť až na severný pól. Animovaná rozprávka pripomína svojou grafikou klasické rozprávky, ktoré sme milovali ešte predtým, ako vznikali moderné 3D animácie.

V Cinemax Nitra od: 15.12.2016

Inkarnácia

Žáner: thriller, horor

Minutáž: 86 min.

Prístupnosť: od 15 rokov

Hrajú: Carice van Houten, Aaron Eckhart, David Mazouz, Matt Nable, Mark Steger, Emjay Anthony, Catalina Sandino Moreno, Karolina Wydra, Keir O’Donnell

inkarnacia-film-poster
Foto: filmpro.sk

Jedenásťročný Cameron sa zrazu začne správať zvláštne. Uzaviera sa vo svojej izbe, hovorí zvláštnymi pradávnymi jazykmi a vykazuje aj ďalšie príznaky posadnutosti. Hneď, ako to jeho matka zbadá, spojí sa s odborníkmi z Vatikánu, ktorí za chlapcom vyšlú špecialistku na podobné prípady. Tá si na pomoc prizve Dr. Setha Embera a jeho tím. Dr. Ember má totiž jedinečnú schopnosť – pri liečbe posadnutých osôb vstupuje priamo do ich mysle a v nej čelí zosobnenému zlu spôsobujúcemu pomätenie. Nepovažuje sa za tradičného vymetača diablov, ale skôr za istého „upratovača“. A jeho chvíľa nastáva vtedy, keď zlyháva snaha tradičných exorcistov. Táto situácia nastala práve u malého Camerona. Dr. Ember vstúpi do jeho podvedomia, v ktorom démon drží chlapca v zajatí v imaginárnom svete snov. Ukáže sa, že tento diabolský protivník je oveľa silnejší, než Ember čakal. Navyše ho prenasleduje nielen zákerný démon, ale i jeho vlastná traumatická minulosť. Ember musí nasadiť všetky svoje schopnosti a možno i život, aby premohol démona a chlapca zachránil.

V Cinemax Nitra od: 15.12.2016

Kompletný zoznam pripravovaných filmov na december nájdete TU.

cinemax_logo_2015_final

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.