Kvôli dobrému pivu a jedlu nemusíš letieť do Írska. Rovnako dobre ťa pohostí aj nitriansky Irish Times Pub

Ktorý podnik ponúka pravé írske čapované pivo, výbornú whisky, ale aj jedlo, na ktorom si pochutíte? Ktorý podnik prijme bez problémov až dvesto ľudí a pohostí vás až do neskorých večerných hodín? The Irish Times Pub na Kupeckej ulici v Nitre.

Dať si niekedy večer rande s Nitrou je celkom určite dobrý nápad. V zimnom semestri bývajú dni občas až neznesiteľne dlhé a sychravé. Irish Times Pub v blízkosti dominanty Nitry Divadla Andreja Bagara je ako stvorený na zlepšenie nálady. A nielen vďaka dobre vychladenému pivu.

Podnik, ktorý zodpovedá svojmu popisu na stránke

Každý majiteľ chce na svojej prezentačnej webovej stránke ukázať svoj podnik v čo najlepšom svetle a Irish Pub rozhodne nie je výnimkou. Podstatné však je, či nie sú chvály prehnané. V tomto prípade nemusíte mať pochýb. Obsluha hodná prepitného, prvotriedna ponuka nápojov a kvalitných cigár a štýlové zariadene nás presvedčili o tom, aby sme sa vrátili (a nielen raz). Stretnúť tu môžete študentov, intelektuálov, nežné ženy, no možno i zopár pravých Írov. „Svoje miesto si u nás nájdu mlčanliví samotári so svojimi rannými novinami, kávou a cigarou, zamilované dvojice s vlastnými „problémami“, veselé skupiny bez akýchkoľvek problémov i vážni páni s vážnymi pracovnými problémami,“ citujeme webovú stránku podniku.

Plnohodnotné jedlo alebo niečo malé k pivu

Dopriať si môžete presne to, čo sa vám z jedálneho lístka najviac zapáči. Či už to bude domáci nakladaný hermelín, olomoucké syrečky alebo trochu netradičné slimáky, nemusíte sa báť sem vziať aj svojich kamarátov z programu Erasmus. Menu nájdete aj v angličtine a vďaka tomuto pubu im môžete predstaviť aj celkom „neírske“ slovenské utopence alebo pravý dublinský sendvič.

Hlavné jedlo v ničom nezaostáva – či už je vaším favoritom bravčová panenka, kuracie prsia alebo chutná teplá polievka, zjete ich na pár zahryznutí. Špecialitou podniku je pivársky guláš s karlovarskou knedľou, ktorý osloví skôr pánov, ale aj steak s hubovou, pikantnou či zeleninovou omáčkou prepečený podľa vašich predstáv. Už sa vám zbiehajú slinky?

irish_times_pub_1
Foto: irishtimespub.sk

Bohatá ponuka pokračuje, jedlo treba spláchnuť

Rybacie špeciality, rizotá, burgre, cestoviny, bezmäsité jedlá, šaláty – tým všetkým pokračuje jedálny lístok. Každý jeden spokojný zákazník si môže osladiť život dezertom a v neposlednom rade si vybrať z nápojového lístka niečo, čo ho osvieži a pomôže mu s trávením.

Prvotné zameranie Irish Times Pubu je atmosféra typickej írskej krčmičky, v ktorej čapujú perfektné horké pivo. Ako hovorí reklama na jeden nemenovaný druh chmeľového nápoja – „Život je horký. Chvalabohu.“ Urobiť si svoj život horkejším vďaka čapovanému Guinessu alebo Plzni nie je najhorší spôsob. Ťažisko nápojovej ponuky dopĺňa obľúbený nápoj Írov, whisky. Zanedbané však nie sú ani iné nápoje bublinkového i nebublinkového charakteru, také, po ktorých môžete šoférovať, alebo tie, po ktorých sa to už neodporúča.

irish_times_pub_2
Foto: irishtimespub.sk

Hudbu počuť už zďaleka. Nie je však vtieravá a pokojne sa pri nej dá rozprávať. Príjemným oživením tohto miesta sú koncerty živej, predovšetkým akustickej neelektrifikovanej hudby. Keďže nie je stanovený žiadny presný harmonogram, viac informácií o konaní podujatí nájdete priamo na webovej stránke pubu.

V Nitre je veľa príjemných miest, ktoré ste možno ešte nenavštívili. Ak je Irish Times Pub jedným z nich, vezmite priateľov z upršanej jesennej Nitry do upršaného Írska na pivo alebo inú pochúťku a vychutnajte si krajinu zelených pláni v komforte teplého podniku.

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.