Adrián Back: Som človek, ktorý bude chcieť zakaždým niečo viac

Čoraz viac populárnym koníčkom či dokonca prácou, najmä pre mladých ľudí, sa stáva blogovanie. Vďaka tejto činnosti môžu vyskúšať produkty, ku ktorým by sa inak nedostali, či navštíviť miesta, ktoré by inak neboli pre nich dostupné. Adrián Back sa vďaka blogovaniu dostal na množstvo módnych prehliadok či fotení. Taktiež sa umiestnil medzi 10 najlepšími v ankete Bloger roka.

Čo ťa viedlo k tomu, aby si si založil svoj blog?

Môj blog som si zo začiatku založil len tak, pre radosť. Páčili sa mi blogy zahraničných autorov. Mali pekný dizajn, zaujímavé články o oblečení, cestovaní a o návštevách krásnych miest. Inšpiroval som sa a založil som si ho tiež. Žiadne vysoké ciele som ale nemal, neuvažoval som vôbec nad tým, že by mi to mohlo v mojom živote dopomôcť k dosiahnutiu toho, čo chcem. Aj keď vtedy som ešte nevedel, čo presne chcem. Mal som 16 rokov. Teraz mám už 20 a všímam si rozdiely v mojom uvažovaní. Vtedy som to bral ako takú zábavku, teraz to beriem vážnejšie a viac si vážim to, čo mám.

Aké si mal ciele, čo sa týka blogu, keď si s tým začínal? Vedel si od začiatku, čoho sa bude presne týkať?

Ako som už spomínal, ešte som nevedel, čo od toho môžem čakať. Stále si myslím, že som nedosiahol ešte tak veľa. No snažím sa napredovať, učiť sa a posúvať ďalej. Som typ človeka, ktorý nikdy nebude dostatočne spokojný a stále bude chcieť niečo viac.

Čo považuješ za svoj najväčší úspech v blogovaní?

Za najväčší úspech považujem to, že som prekonal sám seba a svoj strach. Zo začiatku som sa bál, ako na môj blog budú reagovať ľudia. Teraz si všímam hlavne to pozitívne, z negatívnej odozvy sa viem poučiť, no k srdcu si to už nepripúšťam. Za ďalší úspech považujem to, že som mohol pracovať ako módny poradca pre návrhárov, ktorí prezentovali svoju kolekciu počas Miss Slovensko 2015. Bola to veľmi zaujímavá skúsenosť, o ktorej som mohol napísať a ktorá mi dala veľa do života. Ďalej sú to propagácie pre rôzne značky a tvorba rozhovorov so zaujímavými osobnosťami, ako sú sestry z dua TWIINS, Soňa Skoncová alebo Evelyn. Za spomenutie určite stojí aj to, že som mohol písať na oficiálnu stránku Košice Fashion Week 2015. Bol som tam jeden z hlavných blogerov, spoznal som tam skvelých ľudí, s ktorými som v kontakte dodnes.

Adrián Back_2
Foto: A. Back

Okrem blogovania sa venuješ aj modelingu. Ako si sa k tomu dostal?

Modelingu sa venujem len trochu, keď príde nejaká zaujímavá príležitosť. V štrnástich ma oslovili na jedno reklamné fotenie, no rodičia mi to vtedy ešte nedovolili skúsiť, čo aj chápem. To bol prvý podnet, ktorý ma k tejto sfére pritiahol. Keď som bol starší, vyskúšal som si pár testovacích fotení, buď na môj blog, alebo len tak pre mňa. Nie je to ale môj primárny cieľ. Naposledy som robil modela pre značku Forever 21. Išlo o tzv. guerilla fashion show, teda o typ prehliadky, ktorá sa odohráva na ulici. Nečakaný nástup modelov do mesta. Prebiehala v Bratislave a v jednom obchodnom dome. Bola to nezabudnuteľná skúsenosť. Rád by som si to zopakoval, toto ma naozaj bavilo.

Chcel by si sa modelingu venovať aj v budúcnosti?

Na to neviem jednoznačne odpovedať. Je síce skvelé, že vďaka tomu môže človek precestovať takmer celý svet, avšak nebavilo by ma stále počúvať ľudí, ktorí by mi neustále rozkazovali, ako mám alebo nemám vyzerať. Taktiež je náročná tá samota, ktorá je spojená s častým cestovaním. Všetko má svoje pozitívne aj negatívne stránky. A zažil som už oboje. Vyslovene nebažím po tom, byť modelom. Ak by mi ale ponúkli fotenie napríklad pre Guess, rozhodne by som to neodmietol. (smiech) Človek nikdy nevie, kde a ako nakoniec skončí. Život je nevyspytateľný.

Spomínal si, že spolupracuješ so známym slovenským módnym návrhárom Ferom Mikloškom. Ako si sa k tejto práci dostal­?

Spoznali sme sa na jeho prehliadke v Košiciach. Je to naozaj charizmatický človek, takisto aj jeho manažér Rasťo, sú rovnako urečnení ako ja. Veľmi rád s nimi spolupracujem, ich prehliadky sú svetové, na Slovensku nemajú konkurenciu.

V rámci svojej činnosti vo svete módy si určite stretol množstvo známych osobností. Kto na teba najviac zapôsobil?

Páči sa mi tvorba Fera Mikloška, navrhuje krásne oblečenie a rozmanité doplnky. Taktiež som už mal možnosť navrhovať vlastné tričká, ktoré mám doma. Ak by som mal ale možnosť vybrať si kohokoľvek z oblasti módy a porozprávať sa s ním, určite by som si vybral Annu Wintour (šéfredaktorka americkej verzie módneho časopisu Vogue, pozn. red.) alebo Karla Lagerfelda. Chcel by som vedieť, aké je to byť nimi.

Si zároveň aj študentom žurnalistiky. Prečo si si sa rozhodol práve pre tento odbor?

Rozhodol som sa študovať práve žurnalistiku, pretože mi pomôže zlepšiť moju gramatiku a slovnú zásobu. Myslím si, že to je širokospektrálny odbor, ktorý mi dá rozhľad do rôznych sfér v oblasti médií. Ponúka širokú ponuku uplatnenia na našom trhu, niekto možno bude spisovateľ, niekto moderátor. Ja presne neviem, kým chcem byť, avšak verím, že popri štúdiu na to časom prídem.

autorka: Jana Sedláková 

 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.