Milostný list

Fejtón

Viem, nebolo to vždy krásne, nebolo to vždy ľahké. Občas som pri tebe zamrzol, potom zamrzol tvoj úsmev a veľakrát si sa na mňa nahneval. V nervoch si mi nadával a vravel, že ma vymeníš za druhého. Vraj iní sú rýchlejší a spoľahlivejší.

Áno, stávalo sa, že si ma vzal do náručia, odniesol do postele a mne to šlo pomaly. No vždy som tu bol pre teba s láskou a vierou, že ťa uspokojím. Boli to krásne chvíle, keď si zo mňa všetko sťahoval. Špinavo, ilegálne a bez zábran. To príjemné vzájomné teplo, niekedy priam prehriatie.

Netuším, kde sa stala chyba. Prostredie medzi nami sa vôbec nezmenilo, už roky. Či práve to je tá chyba? Mám sa len tak zmeniť? Prehodiť svoje nastavenie tak, aby som ti vyhovoval? Veď pred pár rokmi si si bezo mňa nedokázal predstaviť život a bral si ma so sebou takmer všade, mal si ma plný mobil. Ach, kde sú tie dni.

Je chybou to, že som ťa niekedy nedokázal ochrániť? Viem, keď sme spolu začínali, vravel som ti, že sa nemusíš báť žiadneho vírusu. No sem-tam sa stalo a vírus prišiel, museli sme sa spolu liečiť a niekedy to bolelo. Je to však dôvod na to, aby sa všetko krásne skončilo?

Nechápem, prečo si ku mne niekedy taký krutý. Vraj aj chromí sú rýchlejší, líšky zase krajšie. Ale najviac ma mrzí, že si sa zahľadel do operných spevákov – čo ti, preboha, môžu dať!? Čo ti zaspievajú!?

Prepáč. Nemal by som zvyšovať hlasitosť, ale niekedy to urobím len tak mimovoľne. Ty však vždy vieš na mne nájsť ten pomyselný gombík, ktorý stlačíš a skrotíš ma. Nikto iný to nevie. Tiež máš so mnou trpezlivosť, keď chcem niečo povedať a zaseknem sa. Čakáš. Je to všetko moja vina.

So všetkými mojimi chybami ti chcem povedať, že ťa chcem späť. Zabudnime na to, poďme spolu vymazať históriu. Začnime odznova. Viem, som o niečo starší, menej atraktívny, ale stará láska nehrdzavie. Mysli na to. Nehádž ma hneď do koša.

Ver mi, že tento list sa mi nepísal ľahko. Niekoľkokrát som pri slovách zamrzol, nešli mi načítať myšlienky. Bojoval som sám so sebou. No podarilo sa a tu ma máš. Dúfam, že si list prečítaš, že si ho nedáš len medzi záložky a keď sa najbližšie stretneme, nebudeš sa na mňa dívať v režime inkognito.

Blížia sa Vianoce, rok sa pomaly končí a ja si do roku 2015 prajem len jedno – aby sme boli opäť spolu. Daj mi ešte šancu.

S láskou,

 Tvoj Internet Explorer

titulná foto: pixabay.com

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.