Čo si myslia o študentoch: kuchárky z ŠD Nitra

Každý, kto sa stravuje v jedálni, určite vie, že kým sa k nemu dostane vytúžené jedlo, musí najskôr prejsť niečími rukami. Zamýšľali ste sa ale niekedy nad tým, kto sa stará o to, aby ste nezostali hladní a aký je ich pohľad na nás?

Stretávame sa s nimi, keď nás prepadne hlad, ale aj v prípade, že sa len potrebujeme občerstviť a doplniť cukor niečím malým z bufetu. Či už si ich všímame, alebo im nevenujeme veľkú pozornosť, sú tam pre nás. Kuchárky z ŠD Nitra, ktoré sú zároveň aj predavačkami v bufete, sa s nami podelili o to, ako ony vnímajú študentov.

Koho si predstavujete pod pojmom študent?

Študent je pre nás mladý človek. Sú študenti slušní a sú študenti neslušní, arogantní a drzí. Ale niektorí sú aj kamarátski.

Ako často prichádzate do kontaktu so študentmi?

Každý deň.

Vnímate študentov ako celistvú komunitu alebo ich delíte na isté skupiny?

Určite ich delíme. Ako sme už spomínali, podaktorí sú slušní a ďalší sa tvária, akoby boli niečo viac ako my, obyčajní ľudia. Nie sú všetci rovnakí, jedni sa pozdravia, iní zasa nie. Tých starších poznáme už dlho, máme s nimi dobrý vzťah, sú pre nás ako príbuzní. Ale správame sa ku každému rovnako, len niektorí mladší, čo prišli, sú dosť povýšeneckí.

Čo si na študentoch všímate najviac?

Tak jednoznačne si človek všimne, ako sú oblečení a či sú upravení. A potom si všímame správanie. Niektorí si napríklad počkajú, keď máme cez obed veľa roboty a nie je tu ani jedna z nás. A iní ešte ani nedôjdu, už klopkajú a hľadajú nás. No my sme tiež len ľudia, musíme si niekedy odbehnúť. A keby si po sebe  trošku upratali na stole, keď sa najedia, lebo aj to je ich vizitka. Niečo sa im vyleje, spadne na zem a oni odídu preč, veď upratovačka to po nás uprace. Tu vidno ich charakter.

Čo si myslíte, že študenti robia vo svojom voľnom čase?

No to nechcite vedieť. (smiech) Veď my vidíme, ako vyzerajú, keď ráno prídu. Nehovoríme, že všetci, česť výnimkám. Sú tu aj dievčatá, čo sú slušné, vidieť, že sú ešte také bojazlivé. Nemôžeme zase povedať, že vysoká škola je jeden veľký večierok. Keď treba, tak sa aj učia.

Aký je váš najvtipnejší zážitok so študentmi?

Vtipný zážitok ani nemáme. Skôr si zapamätáme také milé príhody. Máme tu jedného študenta, už je piatak, ktorý na nás nikdy nezabudne. Zakaždým nám donesie na MDŽ alebo na konci roka čokoládu. Aj vždy pozdraví, už z ďaleka na nás kričí. A sú tu ešte zahraniční študenti, ktorí keď odchádzajú, tiež nám prinesú niečo na rozlúčku.

Čo by ste na študentoch zmenili?

My už toho veľa nezmeníme. Oni sú už tak z domu vychovaní, na nich to vidieť, z akej rodiny kto pochádza. Dospelého človeka neovplyvníme, to je na ňom.

autorka: Ema Pavliková
titulná foto: pixabay.com 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.