Nitrianske univerzitné dni priniesli tradičné preteky kajakárov, bodovali hlavne študenti UKF

V rámci tradičných Nitrianskych univerzitných dní sa v stredu poobede uskutočnili preteky kajakárov. Zúčastniť sa mohol každý študent UKF či SPU, ktorý si chcel vyskúšať na rieke Nitra tento adrenalínový šport. 

DSCF9892
Preteky kajakov sa stali tradičným podujatím v rámci Nitrianskych univerzitných dní. Foto: Matúš Kamenický

O 12:30 sa na vodu spustili prvé kajaky a športové zápolenie v priateľskom duchu sa mohlo začať. Trať dlhá približne sto metrov viedla pozdĺž frekventovaného chodníka medzi internátom Nitra a hlavnou budovou UKF. Jej prvá polovica bola náročná, súťažiaci totiž museli zápasiť s protiprúdom, ktorý preveril ich fyzické schopnosti. Hneď ako doplávali k bránke, nasledovala otočka a dramatický záver, keď šlo niekedy o centimetre. Ako prví sa na štarte zoradili Patrik a Dávid, ktorí predviedli solídnu jazdu a nastavili latku ďalším pretekárom. Z tesného víťazstva sa nakoniec tešil Dávid, ten si za svoj výkon odniesol aj vecnú cenu.

DSCF9895
Foto: Matúš Kamenický

Postupne sa na trati vystriedalo viacero študentov, ktorí predvádzali striedavo lepšie a horšie výkony. Celkovým víťazom s najlepším časom 1:26 a 13-sekundovým náskokom pred druhým v poradí sa stal študent UKF Zdenek, ktorého jazda pripomínala výkon profesionála. V kategórii dievčat sa tento rok uskutočnil len jediný pretek s najtesnejším rozdielom. Víťazstvo získala Janka, takisto z UKF. Víťazmi však boli všetci, ktorí sa do akcie zapojili a urobili tak pre seba niečo prospešné.

 autor: Radovan Pavelka 

 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.