Víťazom internátnej ligy v malom futbale sa stal Turazmus

Minulý týždeň sa skončila internátna liga v malom futbale, ktorá sa každoročne koná v telocvični na internáte Zobor. Čerstvými šampiónmi sú hráči mužstva Turazmus. V súťaži sa objavili aj novovzniknuté tímy, ktoré nechceli hrať len druhé husle. Pozrime sa v skratke, aký mala táto sezóna priebeh.

Aj tento rok sa ligy zúčastnilo mnoho študentov, nielen z UKF. Súťaž je neodmysliteľnou súčasťou večerov na internáte. Študenti si takýmto spôsobom spríjemňujú čas športovou aktivitou.

Krátko po začatí ligy sme sa rozprávali s niektorými účastníkmi ligy, ktorí túto súťaž považujú za výbornú myšlienku. Študenti sú súťaživí, čo je pre kvalitu hraných zápasov len dobre.

Tento rok sa do súťaže prihlásilo desať mužstiev, z ktorých sa vytvorili dve skupiny po päť tímov. V skupine A sa predstavili tímy Turazmus, Kamoši, Legendary, Zoborskí sokoli a Poldeci United – v takomto poradí skončili tímy po základnej časti. Nováčik Poldeci United bol však diskvalifikovaný pre viaceré neúčasti na zápasoch. Bolo by zaujímavé sledovať počínanie tohto mužstva, keby nenastala táto komplikácia. V druhej skupine sa tímy v tabuľke usporiadali v tomto poradí: FC Kuvajt, Mladé Gangsterské Svište, Jimmy Team, Do Počtu a FourSeasons.

Na začiatku letného semestra pokračovala internátna liga zápasmi play-off. Štvrťfinále sa hralo na dva víťazné duely. V tejto fáze súťaže sa už naplno prejavila rozdielna kvalita mužstiev. Favorizované tímy v jednotlivých dvojiciach postúpili do semifinále. Iba pri dvojici Legendary a Mladé Gangsterské Svište musel o postupujúcom rozhodnúť až tretí zápas. Nakoniec sa do semifinále prebojovalo mužstvo Svišťov.

V semifinále vyzvali Mladé Gangsterské Svište Turazmus, ktorému nedali nič zadarmo. Už v prvý zápas rozhodoval až penaltový rozstrel, v ktorom nakoniec ťahali za kratší koniec po výsledku 1:2. Ani druhý zápas nebol vôbec jednoznačný, keď si Turazmus vybojoval postup po výsledku 5:4. Druhé semifinále tvorili Kamoši a FC Kuvajt. Tento dvojzápas lepšie zvládli Kamoši, keď v prvom meraní síl vyhrali 5:3 a v odvete nepripustili komplikácie a potvrdili svoj postup do boja o titul po víťazstve 8:2.

V zápase o tretie miesto sa lepšie darilo hráčom mužstva Mladé Gangsterské Svište, ktorí si poradili so svojím protivníkom FC Kuvajt presvedčivo 6:0. Vo finále súťaže uspeli hráči Turazmus a dokráčali k celkovému prvenstvu po výsledku 7:1. Kamoši sa teda museli uspokojiť len s druhým miestom. Víťazom gratulujeme. Každý účastník internátnej ligy prispel k tomu, že aj tento rok bola súťaž kvalitná a počas zápasov sa bolo na čo pozerať.

Záver sezóny je spojený s vyhodnotením ročníka, ktoré sa tento rok konalo v stredu 5.4. v Mostná Pube. Na vyhodnotení sa odovzdávali ocenenia a spoločne sa oslavovala nedávno skončená úspešná sezóna internátnej ligy.

autor: Matej Babic

titulná foto: foto: Lukáš Baťo, In.SPIRE Media

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.