Kinopremiéry 2017: September

September so sebou okrem nového akademického roka, postrachu všetkých študentov, prináša aj niekoľko filmových noviniek do kín. Na filmové plátna sa vracajú také legendy ako horor To podľa predlohy Stephena Kinga, či mysteriózny triler Hráči so smrťou. Na odľahčenie je tu ďalší film z radu Lego, tentoraz z prostredia ninjov, ale aj americká komédia s Reese Witherspoon v hlavnej úlohe, pod názvom Ktorý je ten pravý? A ak vám chýba trocha akcie, neváhajte zhliadnuť pokračovanie špionážnej komédie Kingsman.

To (It)
Žáner: horor
Hrajú: Bill Skarsgård, Finn Wolfhard, Javier Botet, Sophia Lillis, Jaeden Lieberher, Nicholas Hamilton
Réžia: Andy Muschietti
Dĺžka: 134 min.
Prístupnosť: od 15 rokov
Distribútor: Warner Bros. Pictures

Horor pod názvom To je adaptáciou rovnomenného románu z roku 1986 od známeho autora Stephena Kinga. Fanúšikom knihy je známa najmä jej predošlá adaptácia z roku 1990, v ktorej si úlohu sadistického klauna strihol herec Tim Curry, známy napríklad z filmov ako Sám doma 2 či The Rocky Horror Picture Show.

Americké mestečko Derry v štáte Maine je v roku 1989 sídlom partie teenagerov, vydedencov spoločnosti, ktorí sa prezývajú „Klub lúzrov“. Postupne začne v meste dochádzať k nevysvetliteľným zmiznutiam detí, čo upúta pozornosť našich hlavných hrdinov, ktorí sa rozhodnú pátrať po príčine týchto udalostí. Neskôr budú prinútení čeliť nielen nebezpečnej entite v podobe krvilačného klauna, ale aj svojim vlastným vnútorným démonom.

Tvorcovia filmu plánujú aj pokračovanie, definitívne však ešte nič nepotvrdili.

unilad.co.uk

V CINEMAX NITRA od 7. septembra

Ktorý je ten pravý? (Home Again)

Žáner: komédia/romantický
Hrajú: Reese Witherspoon, Michael Sheen, Pico Alexander, Jon Rudnitsky, Lake Bell,Candice Bergen, Nat Wolff
Réžia: Hallie Meyers-Shyer
Dĺžka: 120 min.
Prístupnosť: od 12 rokov
Distribútor: Open Road Films

V tejto ľahkej americkej komédii si Reese Witherspoon zahrá úlohu štyridsaťročnej Alice Kinney, single mamičky žijúcej v Los Angeles. Po rozchode s manželom sa vracia späť do svojho rodného mesta, aby si spravila poriadok v hlave. Namiesto pokojného rozjímania ju však čaká presný opak: na narodeninovej oslave sa spozná s tromi mladými mužmi, ktorým ponúkne, že u nej môžu bývať. Chaos, ktorý jej do života priniesli traja mladíci sa znásobí, keď sa do toho všetkého zjaví jej bývalý manžel pred jej dvermi s kufrom v ruke.

Pôvodne mala hlavnú úlohu vo filme obsadiť austrálska herečka Rose Byrne, známa z filmov ako Insidious, či X-Men: Prvá trieda.  Neskôr však tvorcovia ohlásili, že ju nahradí Reese Witherspoon.

cine-max.sk

V CINEMAX NITRA od 14. septembra

Lego Ninjago Film (The Lego Ninjago Movie)

Žáner: animovaný
Hrajú: Olivia Munn, Dave Franco, Jackie Chan, Justin Theroux, Michael Peňa, Zach Woods
Réžia: Charlie Bean, Paul Fisher, Bob Logan
Dĺžka: 97 min.
Distribútor: Warner Bros. Pictures

Je tu ďalší z Lego filmov, ktoré sú v poslednej dobe veľmi populárne, a na základe ktorých vzniklo aj niekoľko počítačových hier. Tentoraz sa film inšpiroval konkrétnou sériou hračiek Lega pod názvom Ninjago. Ako už z názvu vyplýva, príbeh sa bude točiť okolo ninjov.

V hlavnej úlohe sa nám predstavuje šesť teenagerov, vycvičených starým ninja majstrom Wu. Ich úlohou je chrániť hlavné mesto Ninjago pred všetkými nástrahami, ktorých pôvodcom je Lord Garmadon, snažiaci sa dobyť ho. Neskôr nastáva zvrat, keď sa jeden zo skupiny ninjov dozvie krutú pravdu, a síce, že Lord Garmadon, ich úhlavný nepriateľ, je jeho otec.
Každý zo šiestich ninjov sa odlišuje od ostatných nielen farbou, ale aj hlavnou charakterovou črtou. Napríklad Nya, šedá ninja vody, je známa svojou silou. Jej brat Kai, červený ninja ohňa, sa zase vyznačuje prudkosťou.
22. septembra by mala vyjsť počítačová hra inšpirovaná týmto filmom. Bude dostupná na Windows PC a na herných platformách PS4, Nintendo Switch a Xbox One.

collider.com

V CINEMAX NITRA od 21. septembra

Kingsman: Zlatý kruh (Kingsman: The Golden Circle)

Žáner: akčný/komédia
Hrajú: Colin Firth, Julianne Moore, Taron Egerton, Mark Strong, Halle Berry, Sir Elton John, Channing Tatum, Jeff Bridges
Réžia: Matthew Vaughn
Dĺžka: 141 min.
Prístupnosť: od 15 rokov
Distribútor: 20th Century Fox

Komédia zo sveta špiónov je pokračovaním filmu z roku 2014 Kingsman: Tajná služba, ktorý vychádza z rovnomenného komiksu. Kingsmani tvoria tajnú špionážnu agentúru, ktorej cieľom je udržať svet v bezpečí. Keď sa ich centrála stane cieľom útoku Zlatého kruhu, rozhodnú sa odísť do USA, kde spoja sily so svojimi americkými partnermi v boji proti spoločnému nepriateľovi.

Režisér prezradil, že tretie pokračovanie série majú v pláne. Fanúšikovia ešte stále čakajú na definitívne potvrdenie. Vo filme sa nám predstaví aj obľúbená herečka Juliane Moore v hlavnej zápornej úlohe Poppy, ženy stojacej v čele Zlatého kruhu. Okrem nej uvidíme aj Colina Firtha, Halle Berry, Channinga Tatuma či dokonca Eltona Johna.

nerdist.com

V CINEMAX NITRA od 21. septembra

Hráči so smrťou (Flatliners)

Žáner: mysteriózny/triler/sci-fi/horor
Hrajú: Ellen Page, Nina Dobrev, Kiefer Sutherland, Diego Luna, Kiersey Clemons
Réžia: Niels Arden Oplev
Dĺžka: 90 min.
Prístupnosť: od 15 rokov
Distribútor: Columbia Pictures

Film je pokračovaním rovnomenného filmu z roku 1990, v ktorom sa v hlavných úlohách predstavili napríklad Julia Roberts či Kiefer Sutherland. Ten sa objaví aj tu, konkrétne ako Dr. Nelson Wright, hlavná postava z predošlého filmu.

Ide o sci-fi psychologický horor, v ktorom sa skupinka piatich študentov medicíny pokúša prísť na to, čo nasleduje po smrti. Preto podstúpia niekoľko experimentov, ktoré ich dokážu priviesť na pokraj smrti. Počas týchto experimentov sa dostanú do stavu klinickej smrti, z ktorej sa následne preberú. Experimenty však neustále naberajú na intenzite, a čoskoro si začnú vyberať svoju daň. V hlavných úlohách uvidíme napríklad Ellen Page, známu napríklad zo série X-Men, či Ninu Dobrev z Upírskych denníkov.

comingsoon.net

V CINEMAX Nitra od 28. septembra

Článok vznikol v spolupráci s Cinemax Nitra.

autorka: Sofia Prétorová

Zdieľajte článok

Komentáre: