Ak chcete vlastnú tému záverečnej práce, začnite premýšľať a nezmeškajte dôležité dátumy

Mnohí študenti každý rok zaváhajú pri vymýšľaní vlastnej bakalárskej alebo diplomovej práce, a musia sa uspokojiť s témou, ktorá im úplne nevyhovuje.

Tento problém často vzniká, pretože na vymýšľanie témy majú študenti po nástupe do školy málo času.

Viacerých tiež prekvapí, že po zverejnení tém si tú svoju nemôžu vždy vybrať vo férovom súboji s časom a spolužiakmi. Už vopred si ju totiž so školiteľom dohodol niekto iný.

Ak patríte k tým, ktorí sa podobným patáliám chcú vyhnúť, a vymyslieť si vlastnú tému, začnite nad ňou radšej pomaly premýšľať.

Podľa harmonogramu akademického roka je dátum zverejnenia tém záverečných prác stanovený na 1. 10. 2017. Ak chcete vlastnú, musí vám ju príslušná katedra dovtedy vypísať.

Prednáškové obdobie začína 19. septembra. Na navrhnutie a schválenie vlastnej témy tak máte na začiatku semestra iba niečo vyše týždeň.

titulná foto: archív ON