3 možnosti, ako si v Nitre zaplávať aj na jeseň či v zime

Letná kúpalisková sezóna je dávno preč a s ňou pre mnohých z nás aj kontakt s bazénom a plávaním. V nasledujúcom článku vám predstavíme tri plavárne, v ktorých si môžete zaplávať aj za chladného počasia.

Odborníci tvrdia, že plávanie je prospešné pre naše telo, formuje postavu a odbúrava nadbytočné tuky.

Napínajú sa pri ňom svaly, ktoré nezapájame pri iných športoch. Zlepšuje imunitu, fyzickú aj psychickú kondíciu a znižuje stres.

V Nitre sa nachádzajú tri plavárne, v ktorých si môžete potvrdiť účinky plávania aj počas chladného jesenného obdobia.

Plaváreň UKF

Začiatkom roka vám do správ v AIS-e prišla informácia o možnosti plávania na našej škole. Je to už štvrtý rok, čo UKF ponúka aj takú aktivitu. Plávanie je určené len študentom, ktorí sa preukážu platnou kartou ISIC.

Plaváreň sa nachádza v hlavnej budove, na Triede Andreja Hlinku 1. Nedajte sa odradiť zavretými dverami univerzity, stačí zboku priložiť ISIC a ste dnu. Šatne, z ktorých sa dostanete na plaváreň, nájdete za bufetom.

Bazén je pomerne malý, tvoria ho štyri dráhy, preto je obmedzená kapacita na 15 študentov. Chodia tam skôr študenti, ktorí sa plávaniu venujú, takže ak si chcete zaplávať len tak rekreačne, nebudete mať na to veľa priestoru.

Nie sú predpísané celé plavky pre ženy, ani kúpacie čiapky. Zaplávať si môžete ísť v pondelok a stredu od 17:00 do 20:00 hod. Vstup je bezplatný.

Plaváreň SPU

Na rozdiel od UKF, Slovenská poľnohospodárska univerzita ponúka plávanie aj pre verejnosť. Nachádza sa v športovej hale SPU, na ulici Československej armády 1, neďaleko OC Mlyny.

Plaváreň sa skladá z piatich plaveckých dráh. Plávať je možné každý pracovný deň od 6:00 do 7:30, v pondelok, stredu a piatok aj od 19:00 do 20:00. V utorok a piatok od 20:00 do 21:00.

Cez deň je plávanie v ponuke len v stredu od 15:45 do 17:00. Cena za vstup je 1,50 eura. Lístky a permanentky si môžete zakúpiť v Centre univerzitného športu SPU na spomínanej adrese.

Plaváreň Mestský kúpeľ

Mestský kúpeľ je mestská verejná plaváreň. nachádzajúca sa na ulici Kúpeľná 4, oproti pošte, ktorá je pri Divadle Andreja Bagara. Krytú plaváreň tvoria dva bazény, detský aj plavecký.

Plavecký je rozdelený na dve časti, jedna je určená plavcom a tvoria ju tri dráhy. Tá druhá je pre všetkých, ktorí si chcú zaplávať len tak, pre radosť. Zaplávať si je možné v utorok od 6:30 do 12:00 a od 14:30 do 20:30, v stredu až piatok od 6:30 do 20:30. Výhodou je možnosť plávania aj cez víkend od 11:00 do 19:00, čo univerzitné plavárne neponúkajú. Vstup nie je časovo obmedzený, takže v bazénoch môžete stráviť v pohode aj štyri hodiny.

Cena je 1,70 eura, povinné je mať kúpaciu čiapku, ktorú si môžete požičať za štyridsať centov. Odporúčame vziať si väčšiu hotovosť, pretože pri vstupe zaplatíte zálohu za skrinku v cene 5 eur, ktorá vám však pri odchode bude vrátená.

titulná foto: pixabay.com

Zdieľajte článok

Komentáre: