V nitrianskej synagóge sa bude opäť konfrontovať

Synagóga v Nitre bude opäť miestom pre festival Konfrontácie, ktorý sa koná už štrnásty rok.

V pondelok 20. novembra sa v nitrianskej synagóge začal štrnásty ročník hudobného festivalu Konfrontácie, ktorý organizuje rovnomenné občianske združenie. Zámerom festivalu je poskytnúť mladej generácii nové možnosti poznávania súčasných slovenských i zahraničných umeleckých činností a inšpirovať ju k aktívnej účasti na kultúrnom a spoločenskom živote Nitry. Podujatie je v rámci dramaturgie večerných koncertov upriamené predovšetkým na slovenské hudobné umenie a potrvá do 24. novembra.

Foto: Katedra hudby PF UKF

Počas piatich dní sa môžu návštevníci tešiť na rôznorodý program spojený s vernisážou a výstavou malieb Jozefa Bausa. Práve tá odštartovala pondelkový večer o sedemnástej hodine. Jej názov je Album a predstavuje výber z tvorby malieb autora. Kurátorkou výstavy je Adriana Récka z Katedry výtvarnej tvorby a výchovy UKF. Návštevníci sa budú môcť na výstavu pozrieť do 17. decembra.

Hudobné programy sa začínajú pravidelne o šiestej večer. Pondelok otvoril komorný koncert Gabriely Vermelho a Jana Kavana z Čiech. Utorkový večer sa prevezme zoskupenie Hugo Kauder Trio. Stredajší komorný koncert zas predvedie Barbora Kolářová a Karol Kompas. Slovenskú akordeónovú tvorbu vo štvrtok predstaví Peter Katina a v posledný deň festivalu odznie klavírny recitál Jordany Palovičovej. Viac informácií o podujatí možno nájsť na webovej stránke katedry hudby.

 

Zdieľajte článok

Komentáre: