5 vianočných tipov, ako tráviť v Nitre voľný čas

Prinášame vám tipy na niekoľko udalostí v Nitre, na ktorých sa budete môcť nadýchať pravej vianočnej atmosféry.

Koledy, vôňa vianočných dobrôt a punču či niekoľko dní prázdnin. Táto lákavá predstava drží mnohých študentov pri zmysloch hlavne v posledných týždňoch zimného semestra, keď sa na nich rútia termíny odovzdania seminárnych prác, zápočty a predtermíny. Kde všade si budú môcť vyčistiť hlavu od školských povinností a načerpať tú pravú vianočnú atmosféru? Prinášame vám tipy na niekoľko zaujímavých udalostí, ktorých sa môžete zúčastniť.

TRHY: Vianočné mestečko

Termín: 1.12.-23.12.2017

Notoricky známa záležitosť hlavne pre Nitranov a študentov, ktorí sú v meste pod Zoborom už dlhší čas. Na Svätoplukovom námestí vás bude čakať niekoľko desiatok stánkov s voňavým občerstvením či už tradičnými podplamenníkmi a cigánskou, alebo punčom a medovinou. Mestečko vám zaručene ponúkne aj námety na originálne darčeky a kultúrny program v podobe rôznych hudobných čísel.

DIVADLO: Vianočný zázrak v Starom divadle Karola Spišáka

Termín: Podľa programu Starého divadla Karola Spišáka

Ak sa chcete vrátiť do detských čias a považujete Vianoce za magické obdobie, určite vás zaujme inscenácia v Starom divadle Karola Spišáka Vianočný zázrak. Tá divákov zavedie do histórie Vianoc a zároveň predstaví originálny príbeh chlapca Joachima, ktorý nájde zázračný adventný kalendár.

Foto: Staré divadlo Karola Spišáka

PREHLIADKA: Vianoce na hrade

Termín: 16.12.-23.12.

Vianočnú atmosféru nasajete aj na Nitrianskom hrade. Dokonca vás čaká darček – prehliadka hradného areálu a múzeí zdarma. Náladu vám zlepší aj prítomnosť zvierat a rozprávkových bytostí. Samozrejme, ani Vianoce na hrade vás nenechajú vyhladnúť a vychladnúť – aj tu nájdete stánky s dobrým jedlom a horúcimi nápojmi.

HUDBA: Čaro Vianoc

Termín: 18.12.2017

V Estrádnej hale PKO si budete môcť vypočuť koncert, ktorý organizuje Nadácia Univerzity Konštantína Filozofa v spolupráci s Mestom Nitra. Okrem iného si na ňom budete môcť vypočuť Orchester ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu, Janu Bernáthovú, Marianu Hochelovú, Spevácky zbor Nitria, Katedrálny spevokol EMERÁM či spevácky zbor Lipka.

GUIDED TOUR: Vianočná Nitra

Termín: 16.12. 2017

Vianoce sú nielen sviatkami pokoja a lásky, ale aj obdobím, keď všetko pôsobí akosi radostnejšie a romantickejšie. Možno aj preto je tento čas ideálnym na bezplatnú vianočnú prehliadku po nitrianskom Starom meste. Zistíte niečo viac o mieste, kde žijete alebo študujete, a zároveň sa opäť dotknete vianočnej atmosféry. Prehliadka sa bude konať v podvečerných hodinách a organizátori sľubujú aj prekvapenie.

autorka: Monika Radošovská

 

Zdieľajte článok

Komentáre: