6 tipov, ako sa rýchlo naučiť na predtermín

Prvá polovica decembra je obdobím rýchleho finišu semestra, odovzdávania seminárnych prác, zápočtov a predtermínov.

Zápočty a predtermíny si často vyžadujú rýchle učenie sa. V nasledujúcom článku vám popíšeme niekoľko tipov, ako učebné materiály zvládnuť aj v časovej tiesni.

Nastavte sa na učenie

Úspešné učenie docielite, ak sa naň vopred nastavíte. Vytvorte si naň dostatok času, stanovte si konkrétny deň a učte sa vtedy naplno. Súčasťou tohto pozitívneho nastavenia sa je kvalitný odpočinok. Deň pred učením si dobre a dlho pospite.

Telefón zavrite do skrine

Rýchlo sa nikdy nič nenaučíte, ak budete každú polhodinu scrollovať Facebook. Mobilný telefón preto nemajte na očiach. Schovajte ho na dostatočne vzdialené miesto – napríklad do skrine pod kopu oblečenia.

Monitorujte svoje telo

Ak máte hlad, najedzte sa, ak ste smädný, pite. Taktiež nezabúdajte v miestnosti vetrať. Vaše telo a hlava sú nástrojom, ktorý musí pri učení fungovať čo najlepšie, preto sledujte jeho reakcie. Ak toho už máte dosť, dajte si nachvíľu prestávku – pospite si alebo sa choďte prejsť.

Zvážte zvýrazňovanie textu

Častou stratégiou študentov je zvýrazňovanie častí textu, ktoré považujú za dôležité. Predtým, než vezmete do ruky zvýrazňovač, však túto možnosť poriadne zvážte. Ak ste v časovej tiesni, môžete pri nej stratiť cenný čas bez výrazného efektu. Naučte sa selektovať dôležité časti textu aj bez grafického znázorňovania.

Myslite ako profesor

Najlepšie je, samozrejme, prejsť si všetky informácie. Ak však nemáte čas, skúste sa pri selekcii informácií vžiť roly profesora, zostavujúceho test. Zvýšenú pozornosť venujte informáciám, ktoré sú dôležité, prekvapivé a možno trochu zákerné. Jednoducho také, aby sa dala na nich dobre postaviť otázka.

Myslite pozitívne

Na záver jedno klišé. Stále si predstavujte, že skúška sa vám podarí a za jej absolvovanie sa nejakým spôsobom odmeníte. Máloktorá odmena chutí sladšie.

titulná foto: pixabay.com

Zdieľajte článok

Komentáre: