Francúzsky futbalista FC Nitra: Cítim sa tu ako doma, Nitra mi absolútne vyhovuje

Futbalista Nitry Aurelien Lola hovorí, že v Nitre sa mu páči a cíti sa už ako Slovák. Jeho obľúbeným klubom je Barcelona, obdivuje Lionela Messiho.

Aurelien Ngeytala Lola je francúzsky futbalista, pochádza z Paríža. Hrával za FC Sochaux, bulharský Chernomorets Burgas, Amiens B a Évry FC. Po konci vo Francúzsku sa opäť vydal do zahraničia.

V drese ŠK Senec sa prezentoval výbornými výkonmi, vďaka ktorým upútal pozornosť viacerých prvoligových klubov. Bol na skúške v FC Spartak Trnava, no napokon skončil v Nitre.

V krátkom rozhovore prezradil, ako sa mu páči v meste a čomu sa venuje vo voľnom čase.

Aurelien, na Slovensku si už dlhší čas, dá sa povedať, že si sa plnohodnotne adaptoval v našej krajine?

Myslím si, že vcelku výborne som sa aklimatizoval vo vašej krajine. Som tu už dva roky, postupne sa zdokonaľujem v slovenskom jazyku a dalo by sa povedať, že sa cítim ako Slovák.

Keď práve netrénuješ alebo nemáte zápas, čomu sa vo voľnom čase venuješ?

V čase osobného voľna si veľmi rád zahrám playstation s kamarátmi, ale na druhej strane, viem ísť aj na kávu či do kina, záleží však od počasia a od nálady. Veľmi rád zájdem aj do peknej reštaurácie na dobré jedlo.

Občas nepohrdnem ani mojim najobľúbenejším jedlom, ktorým je pizza s coca-colou, hoci viem, že také stravovanie pre športovca nie je práve najlepšie. Keď cestujem autom, tak najradšej si vypočujem hudbu môjho obľúbeného interpreta, francúzskeho rappera Nisku, ktorý je aj môj veľmi dobrý priateľ.

V Nitre pôsobíš od minulého leta, aké si našiel v klube a v meste podmienky?

Som naozaj spokojný s výberom pôsobiska, klub vytvára výborné podmienky pre futbal a našiel som tu skvelú partiu spoluhráčov, sme ako jedna veľká rodina. Čo sa týka mesta, mne Nitra absolútne vyhovuje, zvykol som tu pomerne rýchlo a som tu šťastný.

Cez zimnú prestávku prišiel ku kormidlu tréner Ivan Galád, aký je podľa teba tréner?

Tréner Galád je nielen skvelý futbalový odborník, ale aj človek. Odkedy sa stal pán Galád trénerom, veľa vecí sa zmenilo k lepšiemu, čo sa odzrkadľuje na tréningoch aj v zápasoch.

Svedčí o tom aj naše postavenie v tabuľke. Tešia ma naše výkony, ktoré majú každým dňom stúpajúcu tendenciu a verím, že to takto ďalej bude pokračovať.

Čo vravíš na vašich fanúšikov, ktorí vás prídu povzbudiť nielen na domáce zápasy, ale cestujú s vami aj na súperove ihriská? 

Naši fanúšikovia sú fantastickí, dodávajú nám energiu aj vo chvíľach, keď sa nám nedarí. My sa im snažíme odovzdať na trávniku maximum. Veľmi milo ma prekvapili, keď nás prišli podporiť na zápas do Michaloviec a bolo ich riadne počuť, za čo im veľmi pekne ďakujeme.

Na záver by si mohol našim čitateľom prezradiť, aký je tvoj najobľúbenejší klub a hráč, poprípade v ktorom klube by si chcel v budúcnosti zahrať?

Takou mojou srdcovkou je tím španielskej La Ligy FC Barcelona a jej hráč Lionel Messi. Tento tím má úžasnú históriu, štadión. To, čo dokázali uplynulú dekádu, je neuveriteľné.

Messiho sledujem už dlhšiu dobu a je to najlepší hráč na svete. Často sa snažím aspoň z videí odpozorovať niečo z jeho umenia a následne to aplikovať v tréningovom procese či v zápase.

autor: Filip Mišudík

titulná foto: instagram – Aurelien Lola

Zdieľajte článok

Komentáre: