Tradičný volejbalový turnaj ovládol tím Kráľovná a jej oddaní

Začiatok upršaného týždňa sa niesol v znamení tradičného volejbalového turnaja zmiešaných družstiev, ktorého sa zúčastnili študenti nitrianskych univerzít UKF a SPU.

Na turnaj, ktorý prebiehal v športovej hale SPU, sa prihlásilo osem tímov, vrátane niekoľkých nováčikov. Na každej súpiske muselo byť podľa pravidiel minimálne 5 hráčov. Hralo sa na dvoch ihriskách, na každom jedna skupina po štyroch tímoch.

Tímy z prvých dvoch priečok obidvoch skupín postúpili do semifinále a družstvá umiestnené na tretích a štvrtých miestach boli v konečnom poradí turnaja umiestnené podľa počtu získaných bodov.

V skupine A sa predstavili Novinárske Morčadely, Team four Fun, Makléri a Frišno a zbešneto.

Frišno a zbešneto a Makléri od úvodného podania potvrdzovali svoju silu a nakoniec postúpili do semifinále. Tímy Team four Fun a Novinárske Morčadely sa umiestnili na treťom a štvrtom mieste a celkovo na siedmom respektíve na ôsmom mieste, no za svoje výkony sa rozhodne hanbiť nemusia.

V skupine B sa stretli tímy Ferneťáci, Kráľovná a jej oddaní, ESO TEAM a Gumkáči. V tejto skupine to bol o trochu vyrovnanejší volejbal, avšak svoju kvalitu potvrdili v zápasoch Ferneťáci a Kráľovná a jej oddaní, ktorí postúpili do semifinále.

Tímy ESO TEAM a Gumkáči skončili na nepostupových miestach a umiestnili sa na piatom a šiestom mieste celkovo. V prvom semifinále sa stretli Frišno a zbešneto a Ferneťáci a po tuhom boji Frišno zdolalo svojho súpera 2:1 na sety.

Druhé semifinále medzi Maklérmi a Kráľovnou a jej oddanými bolo trocha jednoznačnejšie a po výhre 2:0 postúpil do boja o titul druhý menovaný tím.

V poobedňajších hodinách vyvrcholil turnaj najskôr malým predkrmom v podobe zápasu o tretie miesto, z ktorého sa tešili nakoniec Ferneťáci. Maklérov porazili 2:0 na sety. Z celkového prvenstva v turnaji sa po strhujúcom finále tešil zaslúžene tím Kráľovná a jej oddaní, ktorý Frišno porazil 2:0.

Foto: autor

Organizátori na záver nezabudli oceniť ani semifinalistov. Tí si okrem diplomov a trofejí odniesli tiež pekné ceny a na záver si spravili tri najlepšie družstvá spoločnú fotografiu. Máme za sebou ďalší úspešní ročník, v ktorom všetci zúčastnení predviedli maximum a aj podľa slov organizátorov sa akcia veľmi vydarila. Už teraz sa tešia na budúci ročník a ďalší pekne strávený športový deň.

Foto: autor

autor: Filip Mišudík

titulná foto: pixabay.com

Zdieľajte článok

Komentáre: