Študent UKF Lukáš Demín sa objavuje v televíznych programoch: Napokon mi oznámili, že si zahrám v Súdnej sieni

Na obrazovkách komerčnej televízie JOJ sa v poslednej dobe objavujú v rôznych reláciách neznáme herecké tváre. V niektorých z nich môžete vidieť aj študenta UKF Lukáša Demína, ktorý je známejší pod prezývkou Respot.

Pochádza zo Šale a väčšinu svojho života sa venoval hudbe. Pod prezývkou Respot ho poznajú hlavne nadšenci rapu, ktorému sa Lukáš venuje už od základnej školy. Príležitostne si zahrá aj v programoch na JOJ-ke.

„Už ako malý chlapec som bol živý a vždy ma bavilo zabávať iných. Rodina a kamaráti ma presviedčali, nech vyskúšam oblasť médií alebo herectvo. Skúsil som to a baví ma to,“ hovorí Lukáš.

Zahral si v Súdnej sieni a v programe Policajti v akcii. Televízia JOJ hľadala hercov z ulíc do svojich nových relácií, na jeden z konkurzov sa dostavil aj Lukáš.

„Vyplnil som dotazník, dali mi scenár a po niekoľkých hodinách čakania ma zavolali. Predstúpil som pred režiséra, ktorý si vyberal hercov do programu Policajti v akcii. Dlho som vo vnútri nebol, už o necelých 20 sekúnd som vyšiel von. Zhruba o dva týždne sa mi ozvali, že idem hrať do najbližšej časti, ktorá sa bude natáčať,“ popisuje situáciu.

Lukáš Demín s Petrou Palevičovou. Foto: archív L. Demína

Nakoniec to zrušili, ale ozvali sa znovu. „Myslel som si, že už nezavolajú, nakoniec sa predsa len ohlásili a povedali mi, že si zahrám v Súdnej sieni. Išlo o lepšiu rolu, ako som mal hrať pôvodne,“ pochvaľuje si.

Časti relácií, kde si zahral, boli odvysielané v lete tohto roku. „Určite chcem v herectve pokračovať aj naďalej, zatiaľ sa mi ozývajú pomerne často. Natočených je už dosť dielov, ktoré budú odvysielané teraz na jeseň a v zime,“ hovorí o skúsenosti.

Lukáš Demín známy ako Respot. Foto: archív L. Demína

Súťaž v rádiu Európa 2

Okrem herectva sa mladý študent zúčastnil súťaže v rádiu Európa 2. Taktiež hľadali nové osobnosti do vysielania.

„O súťaži som sa dozvedel na poslednú chvíľu, ale chcel som to skúsiť. Môj hlas som využíval pri hudbe a s kamarátmi sme začali natáčať vtipné videá, kde sa hrám na reportéra. Natočil som video, poslal ho do súťaže a uspelo,“ hovorí spokojne.

Vďaka originálnemu videu sa umiestil na druhom mieste a postúpil do druhého kola. Vyskúšal si ranné moderovanie a skúsenosť si veľmi pochvaľuje. „Aj keď si ma nakoniec nevybrali, beriem to ako super skúsenosť, ktorá ma presvedčila, že sa v oblasti médií chcem pohybovať aj naďalej. Dúfam, že to raz vyjde,“ dodáva na záver.

Lukáš Demín a jeho rapová tvorba:

Zdieľajte článok

Komentáre: