Kinopremiéry 2018: Január

Spolu so začiatkom nového roka prichádzajú aj do kín nové filmy. Tak ako vždy, aj v januári sa ponuka filmových noviniek rozprestiera na širokej škále, takže si z nej niečo vyberie každý. Pre malých, ale aj veľkých, čo majú radi animáky, je tu Coco, príbeh malého nádejného muzikanta Miguela. Pre milovníkov umenia je zase vhodnou voľbou S láskou Vincent, biografický animovaný film o Vincentovi van Goghovi. Ďalšou biografickou snímkou je Najtemnejšia hodina, zameraná na osobnosť Winstona Churchilla. Zanietení fanúšikovia hororov by si zas nemali nenechať ujsť štvrtý diel série Insidious.

 

Insidious: Posledný kluč (Insidious: The Last Key)

Žáner: horor

Réžia: Adam Robitel

Hrajú: Lin Shaye, Josh Stewart, Spencer Locke, Javier Botet

Krajina pôvodu: USA

Dĺžka: 103 min.

Prístupnosť: od 15 rokov

Jazyková verzia: slovenské titulky

Distribútor: Universal Pictures

V poradí štvrtá časť úspešnej hororovej série Insidious nás zavedie do minulosti démonologičky Elise (Lin Shaye), ktorá bola pevnou súčasťou predchádzajúcich dielov. Tá sa vracia späť do svojho domova v Novom Mexiku, kde sa púšťa do odhaľovania temných záhad, ktorý obklopujú tento dom.

Podľa traileru to vyzerá tak, že i tento diel bude svojím štýlom nasledovať predchádzajúce diely série. Opäť sa môžete tešiť na nové temné bytosti a tajomstvá, tentoraz obklopujúce rodisko kľúčovej postavy predošlých dielov.

Foto: cine-max.sk

V kine CINEMAX NITRA od 4. januára

 

Coco (Coco)

Žáner: animovaný

Réžia: Lee Unkrich

Hrajú: Daniel Hudák (Miguel), Denis Bari (Miguel – spev), Dárius Koči (Hector), Lucia Vráblicová (mamá Imelda), Oľga Šalagová (Abuelita), Eva Landlová (mamá Coco), Mája Velšicová (mamá Coco – spev), Karol Čálik (papá Julio)

Krajina pôvodu: USA

Dĺžka: 109 min.

Prístupnosť: pre všetky vekové kategórie

Jazyková verzia: slovenský dabing

Distribútor: Walt Disney Studios Motion Pictures

Koncept filmu je založený na mexickom sviatku Dňa mŕtvych. Malý Miguel má sen stať sa slávnym hudobníkom, akým bol jeho idol Ernesto de la Cruz. V jeho rodine ale panuje zákaz akejkoľvek hudby. Coco, Miguelovu prababku, totiž opustil jej otec práve kvôli tomu, aby sa mohol venovať hudbe.

Miguel sa ale napriek tomu nevzdáva, a razom sa z nevysvetliteľných príčin ocitne vo svete zosnulých. Tam sa stretáva s Hectorom, ktorý mu ponúkne pomoc pri hľadaní Ernesta, s ktorým sa kedysi poznal. Tak sa spoločne vydávajú na cestu, ktorá odkryje nejedno tajomstvo.

Na stránke Rotten Tomatoes má film veľmi vysoké hodnotenie – až 97 %. Stránka Metacritic udelila filmu 81 bodov zo 100. Film už stihol získať niekoľko ocenení a je nominovaný v dvoch kategóriách na cenu Zlatý glóbus. Na produkcii tohto filmu sa taktiež podieľalo i štúdio Pixar.

Foto: cine-max.sk

V kine CINEMAX NITRA od 4. januára

 

Najtemnejšia hodina (Darkest Hour)

Žáner: dráma/historický

Réžia: Joe Wright

Hrajú: Gary Oldman, Kristin Scott Thomas, Lily James, Stephen Dillane, Ronald Pickup,

Krajina pôvodu: USA

Dĺžka: 114 min.

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: slovenské titulky

Distribútor: Focus Features

Biografický vojnový film Darkest Hour zachytáva obdobie druhej svetovej vojny, pričom sa konkrétne sústredí na Winstona Churchilla (Gary Oldman), vtedajšieho premiéra Veľkej Británie. Sledujeme, ako je prinútený robiť rýchle rozhodnutia, meniace celosvetové dejiny.

Na stránke Rotten Tomatoes získal film hodnotenie 84 %. Stránka Metacritic ohodnotila film na 75 bodov zo 100. Mnohí hodnotia tento film ako najlepší film v Oldmanovej kariére. Za stvárnenie Winstona Churchilla bol nominovaný na Zlatý glóbus v kategórii Najlepší herec (dráma).

 

Foto: cine-max.sk

V kine CINEMAX NITRA od 11. januára

 

S láskou Vincent (Loving Vincent)

Žáner: animovaný/krimi

Réžia: Dorota Kobiela a Hugh Welchman

Hrajú: Robert Gulaczyk, Jerome Flynn, Aidan Turner, Eleanor Tomlinson, Chris O’Dowd, Saoirse Ronan, Helen McCrory

Krajina pôvodu: Poľsko/Veľká Británia

Dĺžka: 95 min.

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: české titulky

Distribútor: Altitude Film Distribution/Next Film

Vincent van Gogh patrí medzi najznámejších maliarov sveta. Má na svedomí viac ako 2100 diel, z ktorých najznámejšie sú napríklad Hviezdna noc či Vlastná podobizeň s obviazaným uchom.

Snímka S láskou Vincent je výnimočná najmä jedinečným štýlom, akým sa jeho tvorcovia rozhodli prerozprávať osud jedného z najvýznamnejších predstaviteľov výtvarného umenia v dejinách. Ide o animovaný biografický film, pričom jeho animácie čerpajú z van Goghových diel. Celý film je v podstate tvorený olejomaľbami, na ktorých sa podieľalo 125 maliarov.

Film si vyslúžil hodnotenie 82 % na stránke Rotten Tomatoes a 62 bodov zo 100 na stránke Metacritic. Okrem toho stihol získať niekoľko ocenení.

Foto: cine-max.sk

V kine CINEMAX NITRA od 25. januára 

autorka: Sofia Prétorová
článok vznikol s podporou kina CINEMAX NITRA

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdieľajte článok

Komentáre: