Vyskúšajte powerisers – skákajúce topánky ako nový adrenalínový šport

Mestské parky, športové areály, ale aj námestia sú čoraz viac zaplnené pomerne novým trendom, takzvanými skákajúcimi topánkami. Powerisers si získavajú fanúšikov po celom svete, a to nie len počas letných mesiacov.

Človeka už od nepamäti fascinovalo vznášanie sa vo vzduchu, lietanie a pohľad z vyššej perspektívy. Preto si každý už ako malé dieťa vyskúšal skákanie na trampolínach, kde si na pár minút mohol vychutnať tieto pôžitky. U mnohých táto zábavka pretrvala dodnes. Preto vynálezcovia spojili príjemné s užitočným a priniesli na športový trh powerisers.

Skákať do výšok na mieste je síce zábavné a možno fascinujúce, ale hýbať sa pritom rovnako do diaľky ako do výšky prinesie človeku ešte väčší zážitok. Keď sa k tomu pridá aj pocit, že ste spravili pre svoju kondíciu a zdravie niečo užitočné, hodinku na skákajúcich topánkach určite nebudete ľutovať.

Powerisers a kangoo jumps

Powerisers alebo pružinové topánky sú tou najvhodnejšou voľbou pre adrenalínových nadšencov. Topánky, podobné kolieskovým korčuliam, sú umiestnené na zahnutej pružine, vďaka ktorej sa pomocou vlastnej váhy pri dotyku so zemou dokážete odrážať až do niekoľkometrovej vzdialenosti. Tento pohyb vám okrem fyzickej a psychickej kondície pomôže aj so správnym držaním tela. Ak ste úplný začiatočník, je vhodné vybrať si jednoduchšie prostredie pre vykonávanie tejto aktivity, ako je napríklad park alebo ihrisko. Ak však milujete adrenalín a máte už nejaké skúsenosti s podobnými športmi, pokojne si vezmite powerisers aj do náročnejšieho, nie však nebezpečného prostredia. Pri tomto športe platí, že netreba ísť nad rámec svojich možností.

Kangoo jumps, kvázi korčule bez koliesok s pružinou aerodynamického tvaru, sú druhou kategóriou skákajúcich topánok. Keďže ide o jednoduchšiu podobu tejto športovej obuvi, jej využitie je jednoduchšie a komplexnejšie. Klokanie topánky sa viac než na adrenalín zameriavajú na rehabilitačnú, relaxačnú a fitness stránku. Vďaka aerodynamickým pružinám umožňujú behanie a skákanie aj ľuďom, ktorí pri normálnom behaní trpia bolesťami kolien, kĺbov a chrbtice. Pri využívaní kangoo jumps tiež zapájate hlboké svaly, vďaka čomu spaľujete viac kalórií ako pri normálnom behu. Taktiež si vypracujete brušné svalstvo a spevníte chrbtové svaly.

Požičať alebo kúpiť?

Športovanie je krásna a určite potrebná voľnočasová aktivita, no mnohokrát treba do tejto záľuby aj niečo investovať. A dôkazom toho, že to občas nie je iba zopár eur, je aj športovanie so skákajúcimi topánkami. Ceny na zakúpenie všetkých potrebných pomôcok sa pohybujú okolo sto eur a vyššie.

Preto je tu tiež možnosť si kangoo jumps a powerisers požičať na rôznych internetových stránkach, v požičovniach a bazároch.

autorka: Adriána Fejesová
náhľadová foto: panoramio.com

Zdieľajte článok

Komentáre: