Koniec čakaniu v radoch v univerzitnej knižnici? Predstavujeme self-check

Univerzitná knižnica zaobstarala pre študentov takzvaný self-check, zariadenie, s ktorým si môžu sami vypožičať knihy.

Niektorí študenti to majú od svojej fakulty do univerzitnej knižnice poriadne ďaleko. Ak si potrebujú požičať potrebné knihy, majú na to často iba zopár minút.

V minulosti sa mnohokrát stávalo, že v knižnici bolo veľa ľudí a študent tak musel zostať čakať v rade, až napokon nestihol ďalšiu prednášku.

Knižnica UKF sa v spolupráci s vedením univerzity pokúsila tento problém vyriešiť zaobstaraním self-checku. Študenti si vďaka nemu môžu sami zapožičať knihy, prípadne predĺžiť dobu výpožičky.

Foto: autor

Ak chcete zariadenie otestovať, hlavne si nezabudnite ISIC.

Self-check zatiaľ funguje iba na vypožičiavanie kníh, no ak sa osvedčí, knižnica je pripravená rozšíriť jeho možnosti aj na vracanie kníh.

Viac o self-checku a iných inováciách v univerzitnej knižnice sa dočítate v ďalšom čísle Občasu nečasu.

titulná foto: autor